Kamery live
prognoza pogody

Trwają VII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe (duża galeria zdjęć)

Wyciszenie Włącz dźwięk

To jedna z największych podniebnych atrakcji na Podhalu. Rozgrywane w Nowym Targu od siedmiu lat Zimowe Zawody Balonowe każdorazowo ściągają do Stolicy Podhala baloniarzy z terenu całego kraju. Dla uczestników, udział w zawodach to trochę zabawa, trochę rywalizacja, a także rozgrzewka przed startami w kolejnych edycjach Balonowego Pucharu Polski. Dla obserwatorów – niespotykane, wizualne wrażenia i okazja do wykonania zjawiskowych zdjęć. 

W pierwszym dniu zawodów zaplanowano dwa loty. Poranny start odbył się z płyty lotniska w kierunku zachodnim, co oznaczało spektakularny przelot nad Nowym Targiem. Lot południowy rozgrywany jest z okolic Maruszyny. Miejsce startu ustala dyrektor zawodów na godzinę przed zaplanowanym lotem – jest ono uzależnione od wiejących wiatrów. 

Pogoda jest dziś dla amatorów zimowych lotów wyjątkowo łaskawa – ostatnie opady śniegu zapewniły odpowiednią oprawę, adekwatną do nazwy zawodów. 

Zawody posiadają swoje określone zasady – uczestnicy, wykorzystując odpowiednie kierunki wiatrów, starają się osiągnąć wyznaczony przez dyrektora sportowego cel, którym jest najczęściej wyłożony na ziemi płócienny krzyż. Tam należy jak najcelniej zrzucić marker, czyli wstążkę o długości ok. 1,5 metra z zaszytym z jednej strony woreczkiem z piaskiem. Podczas jednego lotu może zostać rozegranych kilka konkurencji. Przygotowanie balonu do startu – rozłożenie i postawienie go – zajmuje doświadczonej ekipie ok. 20 minut. 

VII Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe

🎈🎈 Dziś w Nowym Targu rozpoczęły się VII Zimowe Zawody Balonowe 🎈🎈https://nowytarg24.tv/w-nowym-targu-rozpoczely-sie-vii-zimowe-zawody-balonowe-zdjecia-z-lotu-ptaka/

Opublikowany przez nowytarg24.tv Piątek, 28 lutego 2020

Ostatni lot i zakończenie zawodów o Puchar Firmy PCD Salami zaplanowano na niedzielę. W tym roku w zawodach bierze udział 25 załóg balonowych z różnych zakątków Polski. Nowotarski aeroklub reprezentuje Kacper Borkowski. 

/os

fot. os/pk

W Nowym Targu rozpoczęły się VII Zimowe Zawody Balonowe (zdjęcia z lotu ptaka)

os 29.02.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
*ANONIM* 10:50 01.03.2020

Białystok tutaj!

Zobacz również