Kamery live
prognoza pogody

Trwają 24. Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz

Od wczoraj, już po raz 24. w Nowym Targu odbywają się Targi Budownictwa. Dla wszystkich zainteresowanych tematem, wydarzenie jest okazją nie tylko do zapoznania się z szeroką ofertą produktów i usług, ale też do cennego, bezpośredniego kontaktu z fachowcami różnych branż. Targi to od kilku lat również miejsce prezentacji nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań w budownictwie i jako takie, w sposób naturalny propagują one ideę walki o czystsze środowisko. 

Trwają 24. Podhalańskie Targi Budownictwa, Instalacji, Wnętrz

“Walczymy o czyste powietrze na Podhalu” – to hasło przewodnie Targów, które odbywają się po raz kolejny w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. 

-Kto z państwa buduje, remontuje, urządza, to targi pomogą mu wybrać coś dla siebie – mówi Wioletta Ochman z Agencji Informacyjno-Reklamowej “Promocja” s.c z Wadowic, organizatorka wydarzenia – To, co jest w Targach najważniejsze to fachowcy, możliwość bezpośredniej rozmowy, kontaktu “B 2 B” i różnego rodzaju nowoczesne rozwiązania. Pamiętamy też o ekologii, stąd różnego rodzaju kotły, pompy ciepła i instalacje, które mogą  pomóc w ochronie środowiska.

Znajdzie się oferta dla tych, którzy chcą budować ekologicznie, dla tych, którym się spieszy i potrzebują wybudować dom bardzo szybko, w 3 miesiące. Jest też wiele wyszukanych produktów, których ciężko szukać w internecie – to nieszablonowa stolarka, czy ogrodzenia. 

-Te Targi są bardzo potrzebne, zwłaszcza, że przyświeca im od paru lat idea łączenia się w akcję walki o czystsze powietrze. Serdecznie witam wszystkich, którzy oferują  ekologiczne ogrzewanie, termomodernizacje, wszystko, co sprzyja zmniejszaniu zużycia energii w naszych domach. Cieszę się, że także mieszkańcy są tym tematem zainteresowani właśnie dzięki ekspozycji na Targach Podhalańskich – mówił podczas otwarcia Targów burmistrz Grzegorz Watycha, dziękując organizatorce. 

Na Targach nie zabrakło Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, gdzie ekodoradca przybliża wszystkim zainteresowanym możliwości dofinansowania do wymiany kotłów, termomodernizacji budynków, montażu OZE. Tam można też odebrać darmowe sadzonki świerku. W tym roku swoje stanowisko ma również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, którego przedstawiciel przybliża z kolei zasady uczestnictwa w rządowym programie “Czyste powietrze”. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz rektor PPWSZ w Nowym Targu. 

Podhalańskie Targi Budownictwa odbywają się w naszym mieście od 1996 roku. Nowy Targ był pierwszym miastem poza siedzibą firmy, w którym zorganizowano wydarzenie tego typu, głównie poprzez głęboko zakorzenione tradycje związane z handlem.

Targi można odwiedzać dzisiaj do godziny 17:00. 

Relacja z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym”

/os

 

os 12.05.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Dagmara 06:50 14.05.2019

Witam. Pozdrawiam gorąco kącik dla dzieci ☺ Mamy nadzieję że się ponownie spotkamy 😉 proszę o wcześniejsza informacje 💪 Mama Stasia.

Zobacz również