Kamery live
prognoza pogody

Trwa remont torów do Zakopanego

Od początku marca trwa remont torów kolejowych na odcinku Chabówka – Zakopane. Pierwszy etap prac ma zakończyć się do wakacji, kolejny zaplanowany jest od 10 września do 8 listopada 2019. Jest to gruntowna modernizacja wykonywana na zlecenie PKP PLK. Aktualnie, na niektórych odcinkach trasy, tory i podkłady są całkowicie rozebrane. 

Trwa remont torów do Zakopanego

Już od kilku tygodni w rejonie Nowego Targu umilkły pociągi, a pasażerowie przesiedli się do autobusowej komunikacji zastępczej. Taka sytuacja potrwa przynajmniej do 28 czerwca. Drugi etap prac, który przyniesie kolejne utrudnienia dla pasażerów, zaplanowano na jesień.

Prace budowlane prowadzone na odcinku trasy leżącym przy Borze Kombinackim, mocno ingerują w leśny krajobraz – dzieje się tak dlatego, że dla potrzeb remontu torów, udostępniona została część dróg wywozowych, które są wykorzystywane również jako ścieżki rowerowe. Drogi mogą być tymczasowo zniszczone, ale jest zapewnienie, że po zakończeniu remontu wrócą do stanu wyjściowego. Utrudnienia w tym rejonie mają potrwać do czerwca-lipca. O sprawie informował podczas ostatniej Sesji leśniczy Krzysztof Przybyła. 

/os

os 21.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Master 20:22 08.05.2019

A Rostowski mówił, że pieniędzy nie ma ani w tym ani w przyszłym budżecie.

Zobacz również