Kamery live
prognoza pogody

Trwa modernizacja parkingu i budowa chodnika przy Oleksówkach

23 czerwca 2023 07:57
Wyciszenie Włącz dźwięk

Trwa inwestycja realizowana przez miasto przy os. Oleksówki, dotycząca modernizacji parkingu zaporowego oraz budowy ciągu pieszo-rowerowego i remontu nawierzchni jezdni, wiodącej w kierunku szlaków turystycznych i Długiej Polany. Teraz w teren weszli gazownicy, co siłą rzeczy spowalnia prace budowlane. 

Przypomnijmy, że parking w nowej odsłonie ma mieć powierzchnię 3 tysięcy 600 metrów kwadratowych, ponad sto miejsc postojowych, w tym miejsca dla autokarów i osób z niepełnosprawnością. Zmodernizowana zostanie nawierzchnia jezdni aż do granic administracyjnych miasta oraz oświetlenie, a by piesi i rowerzyści mogli czuć się bezpieczniej – wzdłuż drogi powstanie nowy chodnik.

Całkowity koszt tej inwestycji – dofinansowanej ze środków rządowych w ramach programu Polski Ład – sięgnie 3 milionów 700 tys. zł brutto. Prace realizuje Firma Handlowo-Usługowa Stanisława Kośmidra z Rabki-Zdroju. Zgodnie z umową, mają zakończyć się do końca września. 

os 23.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również