Kamery live
prognoza pogody

Trwa charytatywny piknik na strzelnicy LOK. Dużo atrakcji!

4 lipca 2021 13:54
Wyciszenie Włącz dźwięk

Na terenie strzelnicy LOK w Nowym Targu trwa dziś charytatywny piknik, którego celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie 11-letniej Kai. W programie sporo atrakcji związanych ze strzelectwem, ale nie tylko. Jest bogata wystawa broni, możliwość spróbowania swoich sił w strzelaniu do celu, pyszne jedzenie, loteria fantowa i atrakcje dla najmłodszych. Od godziny 16 potrwa licytacja z mnóstwem atrakcyjnych przedmiotów takich jak m.in. koszulka startowa Dawida Kubackiego z autografem skoczka. Zachęcamy, by przybyć dziś na teren strzelnicy i wesprzeć dziewczynkę w walce z glejakiem! 

Loteria fantowa, dmuchaniec, grill i dania z garkuchni, wata cukrowa, stare pojazdy, czy pokaz wodnego sprzętu ratowniczego, ale także – czy może przede wszystkim – atrakcje związane stricte ze strzelectwem.  Cieszą się one niemałym powodzeniem. 

-Strzelanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko samych strzelców, ale też osób, które kiedyś miały takie marzenie, żeby spróbować. Dzisiaj jest ta szansa – od najmniejszego do najstarszego. Udzielamy pomocy, tłumaczymy, wyjaśniamy na czym to polega. Jest to fajna zabawa, każdy wychodzi stąd zadowolony, a przy okazji służy to dzisiejszemu celowi. Wystarczyło jedno hasło, czy robimy coś takiego i czy ktoś pomoże. Odzew całej rzeszy naszych strzelców był bardzo duży – tłumaczy Wiesław Patlewicz, prezes Klubu Strzeleckiego LOK “Szarotka” Nowy Targ. 

To nie pierwsza impreza charytatywna organizowana na terenie strzelnicy.

-Cyklicznie już staramy się  pomagać chorym dzieciakom. W tym przypadku akurat nasz kolega klubowy ma chorą córkę, więc to wyszło tak naturalnie, samo z siebie się zrobiło. Dziękujemy sponsorom, którzy nas wsparli. Bez tych firm byłoby biednie, ludzie naprawdę postarali się – każdy dał, ile mógł i dzięki temu się udało – podkreśla Michał  Maciaszek, organizator wydarzenia “Strzelamy dla Kai”.

Wydarzenie jest też okazją do obejrzenia dużej wystawy broni należącej do kolekcjonerów zrzeszonych w klubie – są  kałasznikowy, rewolwery, karabiny snajperskie, nowoczesne, ale też nieco starsze rodzaje broni. 

Magdalena Maciaszek, organizatorka wydarzenia zachęca do udziału w loterii z atrakcyjnymi fantami – gdzie każdy los jest wygrany – jak również w licytacji przedmiotów przekazanych na aukcję m.in. przez sportowe gwiazdy. Licytacja rozpocznie się o godzinie 16:00.

-Przewidujemy same rodzynki – zapowiada Bartosz Giżycki – Są plastrony Dawida Kubackiego z zawodów  Rumunii z jego autografem i plakaty w formie karykatur całego zespołu skoczków z autografami Dawida i pozostałych chłopaków. Mamy koszulkę Macieja Sulki z hokejowego klubu Podhale z autografami zawodników. Mamy spodenki Andrzeja Bargiela i bluzę, w której zjechał na nartach w Karakorum. Jest zegarek i przypinka Grzegorza Polaczyka z Olimpiady z Aten, gdzie godnie nas reprezentował. 

Podczas licytacji przewidziane są także niespodzianki. 

os 04.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również