Kamery live
prognoza pogody

Transferowy hit “Szarotek”

31 stycznia 2017 19:29

Jeden z najbardziej utytułowanych białoruskich hokeistów, 38 letni Alaksandr Radzinski najprawdopodobniej zostanie nowym obrońcą TatrySki Podhala Nowy Targ. To siedmiokrotny uczestnik Mistrzostwa Świata oraz Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

Transferowy hit

Dopinamy transfer. Pojawiły się pewne małe komplikacje, ale jestem dobrej myśli – mówi dyrektor sportowy TatrySki Podhale, Marek Ziętara. 

CV Radzińskiego robi wrażenie.  Jest wychowankiem Junostu Mińsk. Praktycznie całą swoją karierę  – poza latami 1998-2000 kiedy grał w USA – związany był z klubami z Białorusi. Pięciokrotnie sięgał po mistrzostw tego kraju, a raz był wicemistrzem. 

Jako pierwszy zawodnik w historii ligi białoruskiej rozegrał w niej ponad 800 spotkań. W sezonie 2008/2009 uznano go najlepszym obrońcą rozgrywek. Ma w swoim dorobku także Puchar Kontynentalny zdobyty w barwach Junostu. Przez sezon występował też na lodowiskach KHL w drużynie Dynama Mińsk. 

W reprezentacji Białorusi rozegrał 131 meczów, w trakcie których zdobył 7 goli i zaliczył 13 asyst. 

Bieżące rozgrywki rozpoczął w Junoście, ale w trakcie sezonu przeniósł się do Szachtaru Soligorsk. 

Imponuje warunkami fizycznymi. Przy 190 cm wzrostu, waży 95 kg. 

 fot. junost.org 

NT24TV 31.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również