Kamery live
prognoza pogody

Tragiczne wieści ze Słowacji. Poszukiwani Polacy nie żyją

9 stycznia 2022 19:45
Horska Zachranna Służba poinformowała o odnalezieniu polskich wspinaczy. Niestety, wszyscy trzej mężczyźni nie żyją.
Tragiczne wieści ze Słowacji. Poszukiwani Polacy nie żyją

Słowaccy ratownicy poinformowali o odnalezieniu trzech Polaków. Mężczyźni byli poszukiwani od piątku 7 stycznia. Wówczas znajomy wspinaczy poinformował ratowników o zaginięciu mężczyzn, którzy wybrali się na Gerlach. Nie wrócili oni do samochodu i nie odbierali telefonów.

Działania poszukiwawcze Słowacy prowadzili wszystkimi możliwymi środkami. Ruszyła wyprawa piesza, śmigłowiec, a także dron. Do poszukiwań włączyli się także polscy ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Próbowano także namierzyć mężczyzn poprzez sygnał z ich telefonów komórkowych.

Dzisiaj (9 stycznia) Horska Zachranna Służba poinformowała o odnalezieniu ciał trzech mężczyzn. Wśród nich był przewodnik UIMLA. – Prawdopodobnie polski przewodnik górski UIMLA miał do czynienia z dwoma klientami, którzy zamierzali wejść na Tarczę Gerlachovską, więc ratownicy skoncentrowali się na lokalizacjach Batizovská i Velicka Proba. W godzinach obiadowych ratownicy znaleźli trzy ciała pod południową ścianą Tarczy Kotła, niestety bez oznak życia. Obecnie trwają pilne prace ratunkowe i nastąpi transport zwłok do Star ý Smokovec. Przewodnik górski UIMLA nie posiada kwalifikacji do towarzyszenia klientom w terenie wspinaczkowym, przyczyny wypadku będą poddane dalszemu dochodzeniu – informują słowaccy ratownicy na portalu społecznościowym.

fot. HZS / Facebook

os 09.01.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również