Kamery live
prognoza pogody

Tragiczne wieści z Tatr Słowackich

22 września 2022 09:47

Zginęło małżeństwo przewodników. Do wypadku lawinowego doszło w środę 21 września.

Tragiczne wieści z Tatr Słowackich

W Tatrach Słowackich zginął wraz z żoną Roksaną ratownik GOPR Karkonosze, instruktor ratownictwa górskiego i przewodnik wysokogórski IVBV – Andrzej Sokolowski „Sokół”. Spadli z Kwietnikowej Przełączki pod Staroleśnym Szczytem do Doliny Sławkowskiej.

– Andrzej był świetnym wspinaczem i narciarzem. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Yosemitach i Norwegii, wytyczył nowe drogi w Tybecie Wschodnim i Tienszanie. Straciliśmy nie tylko zaangażowanego ratownika i znanego w całym Pogotowiu instruktora, ale przede wszystkim dobrego i lubianego kolegę, a dla wielu przyjaciela. Cześć jego pamięci! Rodzinie Roksany i Andrzeja składamy najszczersze kondolencje – piszą ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

„Sokół” był także przewodnikiem wysokogórskim IVBV. – Wstrząśnięci nagłą śmiercią naszego Przyjaciela Andrzeja Sokołowskiego i Jego Żony Roksany Knapik składamy Rodzinie i Bliskim wyrazy głębokiego współczucia. Andrzej był wspaniałym Kolegą, profesjonalistą, lubianym przez wszystkich przewodnikiem IVBV i ratownikiem Karkonoskiej Grupy GOPR, świetnym wspinaczem i narciarzem. Wspinał się w Tatrach, Alpach, Yosemitach i Norwegii, wytyczył nowe drogi w Tybecie Wschodnim i Tienszanie. W Polskim Stowarzyszeniu Przewodników Wysokogórskich od 2010 roku, kształcił kolejne pokolenia przewodników jako instruktor i członek Komisji Technicznej. Andrzeja i Roksanę łączyło uczucie, góry i zamiłowanie do geologii. Sokół! Roksi! Będziemy zawsze pamiętać i zbierać dla Was górskie kryształy – piszą przewodnicy wysokogórscy IVBV

fot. GOPR – Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

Redakcja 22.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również