Kamery live
prognoza pogody

Tragedia niedaleko Myślenic. Traktorzystę przygniótł ciągnik

22 czerwca 2022 15:58

Wiosna i lato to okres wzmożonych prac w polu. Niestety, jazda traktorem na stromych wzniesieniach bywa bardzo niebezpieczna. Do wielu tragicznych wypadków z udziałem ciągników niemal każdego roku na Podhalu. Tym razem śmierć poniósł mieszkaniec powiatu myślenickiego.

Tragedia niedaleko Myślenic. Traktorzystę przygniótł ciągnik

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 15:30 w Trzebuni. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 58-latek przygotowywał ciągnik do prac polowych. Podczas gdy mężczyzna znajdował się poza traktorem, ten stoczył się i najpierw przejechał po mężczyźnie, a następnie uderzył w budynek. Huk usłyszała rodzina poszkodowanego, która wezwała na miejsce służby. Niestety pomimo podjęcia akcji ratowniczej mężczyzna zmarł na miejscu.

Należy podkreślić, że na terenie powiatu myślenickiego dochodzi corocznie do kilku wydarzeń z udziałem ciągników rolniczych. Niestety część z nich kończy się tragicznie. W związku z powyższym zwracamy się prośbą o uważne sprawdzanie stanu technicznego ciągników przed wyjazdem do prac polowych oraz o ostrożne korzystanie z dróg dojazdowych do pól.

/źródło: Małopolska Policja/

Piotr Starmach 22.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również