Kamery live
prognoza pogody

TPN zamyka niektóre szlaki, by chronić populację cietrzewi

21 lutego 2023 16:21

Tatrzańskie cietrzewie są na granicy wymarcia – na terenie TPN żyje już tylko 40 ptaków tego gatunku. Są bardzo płochliwe i niezwykle przywiązane do swoich terytoriów, a pojawianie się ludzi w ich leśnych ostojach zimą i wczesną wiosną płoszy ptaki, naraża je na wielki wydatek energetyczny podczas ucieczki i rozbija tokowiska, nie pojawiają się nowe lęgi. Wielkie znaczenie mają tutaj wybory, które podejmujemy jako turyści, narciarze, skialpiniści. Każda nasz krok, ślad, linia zjazdu – mają znaczenie. To od nas zależy czy przetrwają i teraz mamy ostatni moment, by zacząć działać! Dlatego ze względu na wielką potrzebę wzmocnienia ochrony populacji cietrzewi, TPN wprowadził ograniczenia dla turystów pieszych i narciarzy. 

TPN zamyka niektóre szlaki, by chronić populację cietrzewi

Od poniedziałku, 20 lutego, stale zamknięty zostanie szlak narciarski prowadzący z Polany Chochołowskiej do Bobrowieckiego Żlebu.

W okresie od 1 marca do 15 maja od zmierzchu do godziny 8:00 rano, zamknięte zostaną następujące odcinki szlaków turystycznych:

Polana Chochołowska – Bobrowiecki Żleb – Grześ (znaki żółte)

Bobrowiecka Przełęcz – Bobrowiecki Żleb (połączenie ze szlakiem żółtym) – Grześ (znaki niebieskie)

Grześ – Długi Upłaz – Rakoń (znaki niebieskie)

os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również