Kamery live
prognoza pogody

“To próba wywierania nacisku”

27 kwietnia 2020 14:40

W takich słowach burmistrz Nowego Targu komentuje poranną akcję właścicieli jednego z nowotarskich sklepów, którzy pod Urzędem Miasta ustawili samochód dostawczy oklejony w hasła “Burmistrzu, czy blokujesz budowę skrzyżowania Grel i św. Anny?”. Jednocześnie Grzegorz Watycha wskazuje, że wszelkie procedury podejmowane w sprawie przebudowy są obecnie toczone w Powiatowym Zarządzie Dróg. 

 – To próba wywierania nacisku i prowokowania burmistrza, natomiast sprawa tego skrzyżowania znajduje się w Powiatowym Zarządzie Dróg – mówi nam burmistrz miasta, Grzegorz Watycha. Jednocześnie władze miasta przyznają, że w ubiegłym tygodniu doszło do spotkania zespołu roboczego PZD z członkami Urzędu Miasta w formie telekonferencji w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic św. Anny z Grelem. Nie doszło jednak do przełomowych decyzji, które miałyby przyśpieszyć realizację inwestycji.

Powiatowy Zarząd Dróg domaga się od miasta kupna działki od państwa Lejów, którzy są właścicielami położonego obok sklepu spożywczego. Z kolei magistrat domaga się okazania projektu przebudowy, by dowiedzieć się czy działka Lejów będzie potrzebna do przeprowadzenia inwestycji oraz w jakim zakresie.

 – Kwestia tego projektu zapewne prędko się nie wyłoni, z tego względu, że PZD ma teraz przygotować pewną koncepcję, więc my, jako miasto, nie będziemy wychodzić z jakimiś nowymi inicjatywami, tym bardziej, że to, co zaproponowaliśmy dotychczas, zostało odrzucone. Podobnie było z koncepcją przebudowy skrzyżowania sprzed dwóch lat, która została przemilczana – mówi nam burmistrz Grzegorz Watycha.

Dotychczasowe przerzucanie się odpowiedzialnością za inwestycję już niedługo może jednak okazać się przeszłością. Starostwo Powiatowe zapowiedziało, że w sprawie przebudowy skrzyżowania przedstawią koncepcję określaną jako “tarczę skrzyżowania”. Tymczasem władze miasta czekają na zapowiadany projekt w sprawie kontrowersyjnego skrzyżowania.

/ps/

Piotr Starmach 27.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również