Kamery live
prognoza pogody

“To, co się dzieje czasami na tatrzańskich drogach wymaga sporej dawki cierpliwości” – podsumowuje policja

20 kwietnia 2021 13:53
Tylko w ciągu jednego dnia aż czterech kierowców „straciło” prawo jazdy. Tatrzańscy policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców i dwóch, którzy jechali o 50 km/h więcej niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. To efekt policyjnych działań podejmowanych w minioną niedzielę.
 
 
W niedzielę (18.04) rano w miejscowości Biały Dunajec na drodze krajowej K-47 policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali kierowcę volkswagena, który w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. 29-latek z powiatu nowotarskiego stracił prawo jazdy.
Chwilę później na tym samym odcinku drogi krajowej kierowca z województwa mazowieckiego rozpędził się swoim mini do 114 km/h. On również „oddał” swoje prawo jazdy i jak poprzedni kierowca otrzymał mandat karny.
 
Policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej około 11.00 zatrzymali do kontroli w Białce Tatrzańskiej kierowcę renault. Podczas kontroli okazało się, że 38-letni kierowca z gm. B. Tatrzańska prowadził pojazd po alkoholu. Badanie trzeźwości wskazało blisko 0.6 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
 
Drugi kierowca, który prowadził po alkoholu to 23-latek z powiatu tatrzańskiego. Mężczyznę zatrzymali policjanci zakopiańskiej drogówki w niedzielę nad ranem po tym jak spowodował kolizję w Poroninie na osiedlu Majerczykówka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2.2 promila alkoholu. Jego prawo jazdy również zostało zatrzymane. Oprócz tego każdemu z nich za jazdę po alkoholu grozi dwuletni pobyt w więzieniu.
 
-To, co się dzieje czasami na tatrzańskich drogach wymaga sporej dawki cierpliwości – podsumowuje policja. Zdarzają się kierowcy, którzy w ogóle nie zawracają sobie głowy sytuacją na drodze. Tymczasem kodeks drogowy wyraźnie informuje jak powinien zachować się kierowca widząc znak “Ustąp pierwszeństwa” lub znak “Stop” oraz co powinien zrobić zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych.
 
PAMIĘTAJ !!!
 
• Prowadź pojazd zawsze tak abyś nie musiał nikogo przepraszać za swoje błędy.
• Nie utrudniaj życia innym kierowcom.
• Miej dużo tolerancji dla innych użytkowników drogi.
• Nie pouczaj innych.
• Droga to nie sala sądowa – nie musisz nikomu niczego udowadniać.
• Ustąp innym, nawet, gdy prawo jest po Twojej stronie.
• Wolisz mieć rację ? zdrowie, życie czy cały samochód?
• Szanuj przepisy drogowe nie tylko z obawy przed karą.
• Nie czyń sekretów ze swoich zamiarów.
• Siedząc za kierownicą myśl i przewiduj.
• Prowadź pojazd zawsze najlepiej jak potrafisz, ale nigdy na granicy swoich możliwości i zawsze trzeźwy.
 
źródło: Policja Zakopane/Facebook
zdjęcie ilustracyjne – KPP Nowy Targ
os 20.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również