nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

To był trudny tydzień dla ratowników

W ubiegłym tygodniu ratownicy GOPR zanotowali na terenie powiatu nowotarskiego pięć różnych wypadków. Niestety, jeden z nich zakończył się śmiertelnie. 

W kronice GOPR Grupy Podhalańskiej czytamy:

„(W ubiegłym tygodniu – przyp. red.) Pogoda nie rozpieszczała. Sporo deszczu, zimno, wyżej opady śniegu, ciężko uwierzyć, że to już połowa maja. Pomimo kiepskich warunków szlakami wędruje sporo turystów. Rozpoczął się również czas wycieczek szkolnych. Początek sezonu letniego to okres pojawiania się pierwszych burz – radzimy szczegółowo sprawdzać prognozy pogody przy planowaniu wycieczek w góry.

W zeszłym tygodniu zanotowaliśmy 5 akcji w górach.

10.06, piątek.
• Około południa na prośbę Straży Pożarnej wsparcie działań przy wypadku w rejonie Łopusznej – wypadek przy pracach w lesie. Po zaopatrzeniu przez Straż i GOPR poszkodowany został przekazany do karetki pogotowia.

11.06, sobota.
• Po południu ratownicy GOPR udzielają pomocy na szlaku na Trzy Korony – uraz nogi. Po udzieleniu pomocy medycznej transport do Krościenka.
• Po godz. 18 zgłoszenie z Ratownictwa Medycznego – wypadek na motorze w rejonie Łętowni, brak możliwości dojazdu dla karetki. Po przybyciu okazuje się, że poszkodowanemu została udzielona już pomoc medyczna. Ratownicy mogli wrócić do Centrali.

12.06, niedziela.
• Ok godz. 17 GOPR otrzymuje zgłoszenie o wypadku na Tobołowie w Gorcach – uraz stawu skokowego. Na miejsce udał się zespół ratowników i udzielił pomocy medycznej. Po czym ewakuowano osobę do Koninek.

13.06, poniedziałek.
• Od wczesnych godzin rannych ratownicy Grupy Podhalańskiej włączyli się do akcji poszukiwawczej na Babiej Górze. Działania prowadzone były już od północy przez GOPR Beskidy. Ratownicy poszukiwali 75-letniego mężczyzny, który nie powrócił z wycieczki na Babią Górę. W akcji uczestniczyli także ratownicy HZS oraz sztab wsparła Straż Pożarna. Po kilkunastu godzinach akcji prowadzonej w trudnych warunkach (mgła, opady, wiatr) udaje się odnaleźć ciało mężczyzny w niedostępnym terenie w rejonie Sokolicy. Ratownikom po wykonaniu czynności pozostał smutny obowiązek transportu ciała na Krowiarki. Akcja zakończyła się ok. 20″.

/źródło: Grupa Podhalańska GOPR/

/opr. ps/

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna