Kamery live
prognoza pogody

Tłumy turystów i 70 interwencji policji pod Tatrami

2 maja 2021 17:01

Minionej doby policjanci pod Tatrami interweniowali blisko 70 razy, m.in. wobec kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się wieczorem na Krupówkach. Osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym. 

Tłumy turystów i 70 interwencji policji pod Tatrami

Pomimo pandemicznych obostrzeń na majówkę pod Tatry przyjechały tysiące turystów którzy tłumnie ruszyli w góry. Piękna pogoda zachęcała do górskich wycieczek, ale byli i tacy, którzy przysporzyli małopolskim policjantom więcej pracy, przesadzając z ilością wypitego alkoholu.

-Bilans wczorajszej doby to ok. 70 interwencji policyjnych, blisko 300 osób wylegitymowanych, około 40 ujawnionych wykroczeń covidowych. Nadal wielu z przyjezdnych zapomina o obowiązku zasłaniania maseczką ust i nosa – informuje tatrzańska policja. 

Wieczorem policjanci z Zakopanego interweniowali wobec kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach. Ostatecznie po ok. 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym. Była to jedyna tego typu interwencja na Krupówkach wobec większej grupy osób. Nie odnotowano innych poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych

źródło: Policja Zakopane/Facebook

os 02.05.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również