Kamery live
prognoza pogody

Tłumy na Targowisku Regionalnym w Łopusznej. “Góralskie rzecy” z ogromnym zainteresowaniem

26 lutego 2024 14:19

Regionalne dywany, obrazy, kapelusze, chusty, pasy, kożuchy, torebki, książki czy kierpce – to wszystko (a nawet więcej!) można było nabyć na kolejnych już targach w Łopusznej.

Tłumy na Targowisku Regionalnym w Łopusznej.

fot. Robert Makowski

VII Targowisko Regionalne w Łopusznej cieszy się coraz większą popularnością – zarówno wśród mieszkańców wsi jak i okolicznych miejscowości. W niedzielę w Gminnym Ośrodku Kultury każdy mógł sprzedać, kupić lub zamienić poszczególne regionalne przedmioty. 

 – Masz góralskie ubrania, w których już nie chodzisz, masz stare przedmioty codziennego użytku, wykonujesz góralskie rękodzieło i chcesz się nim pochwalić lub posiadasz coś związanego z kulturą regionalną co może przydać się komuś innemu? Odśwież swoją skrzynie, szafę i szufladę. Przyjdź, sprzedoj, kup lub zamień góralskie rzecy – zachęcali przed wydarzeniem organizatorzy Targowiska Regionalnego.

Co znalazło się na targowisku? To przede wszystkim góralskie stroje i rękodzielnictwo. I tak wystawione zostały dywany, obrazy, kapelusze, chusty, pasy, kożuchy, torebki, książki czy kierpce. Jednym słowem – było z czego wybierać!

redakcja 26.02.2024
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również