Kamery live
prognoza pogody

Telefoniczni oszuści znów wydzwaniają

Nowotarscy policjanci alarmują, że osoby podające się za wnuka, wnuczkę bądź nawet policjanta w rozmowie telefonicznie proszą o przekazanie pieniędzy. Od rana kilka takich zgłoszeń pojawiło się na terenie Gronkowa.

Telefoniczni oszuści znów wydzwaniają

Apelujemy o ostrożność. Do mieszkańców Gronkowa od samego rana dzwonią oszuści i próbują wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka. W rozmowach przekazują, że wnuczek, wnuczka lub inna osoba najbliższa miała wypadek, aby uniknąć konsekwencji należy przekazać pieniądze osobie wskazanej przez oszustów. Przestrzegamy przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Apelujemy, aby osobom obcym nie przekazywać żadnych pieniędzy. Najlepiej się rozłączyć i zadzwonić do bliskiej osoby, aby zweryfikować informację o wypadku.

/źródło: KPP Nowy Targ/

 

Piotr Starmach 22.11.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Zofia 12:57 24.11.2019

Do mnie również dzwoniła oszustka, która jako "moja córka" informowała mnie o swoim wypadku, w którym zabiła kobietę i grozi jej siedzenie kilka lat, tak jej powiedział policjant". Zapytałam: gdzie jesteś? Gdzie miałaś wypadek? Odpowiedziała "blisko domu". Nie było mowy o pieniądzach, bo się rozłączyłam i pobiegłam szukać miejsca wypadku. Dzwoniłam na "112", ale poinformowano mnie, ze nie było śmiertelnego wypadku w powiecie nowotarskim. Policjant zapytał mnie "Czy jestem pewna, ze to była córka, bo są takie fałszywe telefony". Odpowiedziałam, że poznałam ją po głosie. Dramatu dodawał fakt, ze córka nie odbierała telefonu, bo jej padł telefon. Ostatecznie córkę odnaleźliśmy w pracy, ale trauma pozostała.

Zobacz również