Kamery live
prognoza pogody

Tatrzański Park Narodowy od dziś ponownie otwarty dla turystów

4 maja 2020 12:44

Od dnia dzisiejszego, zgodnie z rządową polityką łagodzenia obostrzeń, Tatrzański Park Narodowy zostaje ponownie udostępniony dla ruchu turystycznego. TPN wydał przy okazji szereg wskazówek i zaleceń  dla odwiedzających Tatry. 

Tatrzański Park Narodowy od dziś ponownie otwarty dla turystów

 Życzymy wszystkim satysfakcjonującego pobytu na łonie natury, ale namawiamy do takiego korzystania z Parku, które nie narazi innych użytkowników ani służb. Będziemy obserwować, jak rozkłada się ruch, i stosownie do tego podejmować kolejne działania, dlatego prosimy o sprawdzanie komunikatu turystycznego, gdzie zamieszczamy wszystkie istotne dla turysty i aktualne informacje – podsumowuje Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Apelujemy o stosowanie się do zaleceń związanych z epidemią:

 • Rekomendujemy zakup biletów drogą elektroniczną, poprzez stronę internetową TPN (tpn.pl) oraz aplikacje SkyCash, mPay.
 • Wprawdzie w lasach nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust, ale warto je zasłonić, kiedy widzimy, że wokół jest dużo ludzi. Twarz należy zasłaniać na parkingach i w punktach poboru opłat za wstęp. Zdajemy się na zdrowy rozsądek turystów i troskę o innych.
 • Należy zachowywać dystans od innych turystów i unikać miejsc koncentracji ludzi na szlaku i w miejscach odpoczynku.
 • Na szlakach, na których dochodzi do największej koncentracji turystów, będą obowiązywały limity wejść – szczegóły podamy wkrótce.
 • Zachęcamy do zabierania własnego prowiantu, na razie większość punktów gastronomicznych jest zamknięta.
 • Infrastruktura w Parku nie jest dezynfekowana, warto o tym pamiętać i unikać dotykania barierek, ławek, stołów, bez zabezpieczenia w postaci rękawiczek. Po powrocie należy dokładnie umyć ręce. Pracujemy nad wdrożeniem nowych zasad sanitarnych dotyczących obiektów i infrastruktury (punkty wejścia i toalety), tak żeby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo odwiedzającym TPN. O zmianach będziemy informować.

Dodatkowe informacje dla turystów:

 • Jak zawsze przypominamy: przed wyjściem w góry sprawdzajmy komunikat turystyczny na stronie internetowej TPN: tpn.pl, poruszajmy się wyłącznie szlakami turystycznymi, swoje śmieci wynieśmy ze sobą, nie dokarmiamy i nie płoszymy zwierząt.
 • Punkt Informacji Turystycznej oraz Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN pozostają zamknięte do czasu wprowadzenia odpowiednich zasad bezpieczeństwa.
  Informacji turystycznych udzielamy mailowo: [email protected] oraz telefonicznie: 18 20 23 300.
 • Część schronisk na terenie TPN oraz parkingi przy wejściach na szlaki będą czynne od 4 maja. Działanie schronisk dostosowane będzie do obowiązujących obecnie przepisów związanych z noclegami oraz usługami gastronomicznymi. O szczegóły należy pytać bezpośrednio obsługi schronisk.
 • Kolej linowa na Kasprowy Wierch ruszy od 4 maja.
 • Transport konny na terenie TPN jest zawieszony do odwołania.
 • Jaskinia Mroźna jest nieczynna do odwołania.
 • Po konsultacji z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym informujemy, że TPN jest już w tym sezonie zamknięty dla narciarstwa (w tym skiturowego).
 • Ze względu na obryw skalny nadal do odwołania zamknięty jest odcinek ŚwinicaZawrat oraz inne szlaki zamykane corocznie na okres zimowy do 15 maja (lista w komunikacie turystycznym na stronie tpn.pl/zwiedzaj)
 • Apelujemy również o niewchodzenie na lód na tatrzańskich stawach!

Przypominamy, że od 1 marca do 30 listopada obowiązuje zakaz poruszania się po Parku od zmierzchu do świtu.

źródło: tpn.pl

 

 

os 04.05.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również