Kamery live
prognoza pogody

Tatrzańska policja podsumowuje sylwestrową noc. Bójki i sporo awantur po alkoholu

1 stycznia 2023 16:33

W operacji policyjnej „SYLWESTER 2022” zaangażowanych było blisko 300 policjantów z całej Małopolski. W tę wyjątkową noc wspierali ich również funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy oraz pracownicy ochrony. Nowy Rok na Równi Krupowej w Zakopanem przywitało około 65 tysięcy turystów.

Tatrzańska policja podsumowuje sylwestrową noc. Bójki i sporo awantur po alkoholu
Już na „zakopiance” policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert sylwestrowy. W centrum Zakopanego policyjne patrole usprawniały ruch, a w rejonie dworców policjanci i Strażnicy Ochrony Kolei dbali o bezpieczeństwo podróżnych.
 
W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego blisko 300 policjantów wzięło udział w operacji policyjnej “Sylwester 2022”. Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego.
 
W zabezpieczeniu imprezy oraz utrzymaniu porządku w powiecie wspierali nas również funkcjonariusze Straży Granicznej, Straż Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy, druhowie Straży Pożarnej oraz liczna służba ochrony. W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdował się komplet widzów tj. 30 tysięcy osób natomiast w pobliżu na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 35 tysięcy osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń – relacjonuje tatrzańska policja. 
 
 
Nieco mniej spokojnie było poza terenem imprezy, m.in. w rejonie Krupówek i na obrzeżach miasta, gdzie dochodziło do licznych awantur i bójek z udziałem turystów, którzy przesadzili z ilością spożytego alkoholu.
 
-Zdarzenia te nasiliły się ok 1.00, kiedy koncert się zakończył – informuje KPP w Zakopanem – Natomiast tuż po północy wiele interwencji związanych było z odpalaniem fajerwerków w pobliżu drewnianych domów. W powiecie tatrzańskim od 18.00 do 3.00 odnotowaliśmy aż 92 różnego typu interwencje. Wielu osobom policjanci pomagali odnaleźć miejsce zakwaterowania, a innych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem. Odnotowaliśmy drobne kradzieże jak również zagubienia rzeczy osobistych i dokumentów. Zatrzymano kilka osób do wyjaśnienia spraw kryminalnych, w tym jednego poszukiwanego. Doszło do potrącenia pieszego. Mnóstwo pracy mieli również ratownicy medyczni, którzy pomagali rannym osobom, ale i takim, którzy sami doprowadzili się do stanu zagrażającego ich zdrowiu i życiu.
 
Kilka zatrzymanych osób, blisko sto interwencji oraz fałszywy alarm o podłożonym ładunku w szpitalu – to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy pod Tatrami. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.
 
os 01.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również