Kamery live
prognoza pogody

Tatry częściowo zamknięte dla skiturowców

28 kwietnia 2022 19:51

TPN wprowadza zakaz poruszania się na nartach skiturowych. Zakaz obowiązuje na zachód od Kasprowego Wierchu.

Tatry częściowo zamknięte dla skiturowców

W Tatrach mimo dużej ilości śniegu widać wiosenne ożywienie w przyrodzie.

– Niedźwiedzie są już aktywne. Świstaki zaczęły wykopywać się z nor. W strefie hal i kosodrzewiny, w miejscach wolnych od śniegu, lęgi rozpoczynają siwerniaki, czeczotki, podróżniczki, cietrzewie – gatunki wymagające szczególnej ochrony. Samice wielu gatunków zwierząt wydają na świat młode. W okresie poprzedzającym poród starannie wyszukują miejsca bezpieczne, gdzie nikt nie zakłóca im spokoju. W tej sytuacji sprawą absolutnie priorytetową dla służb Tatrzańskiego Parku Narodowego jest zapewnienie im spokoju – informują pracownicy TPN.

W związku z ożywieniem fauny na terenie parku, a także flory dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego podjęła decyzję o zamknięciu dla ruchu siturowego Tatr od Kasprowego Wierchu na zachód.

Narciarze nadal mogą korzystać z trasy oraz wyciągu w Dolinie Gąsienicowej. Skiturowcy mogą przemieszczać się od Kasprowego Wierchu na wschód.

Fot. TPN

Redakcja 28.04.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również