Kamery live
prognoza pogody

Targi Wielkanocne – od dziś otwarte! (galeria)

3 kwietnia 2017 11:07

Dziś w samo południe oficjalnie otwarte zostały Targi Wielkanocne na płycie nowotarskiego rynku. Po raz pierwszy organizowane one są przez Urząd Miasta wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Targi Wielkanocne - od dziś otwarte! (galeria)

Targi odbywają się – tak samo, jak bożonarodzeniowe, kiedy formuła doskonale się sprawdziła – w specjalnie przygotowanych pawilonach. Wielu wystawców handlujących przed grudniowymi świętami wróciła zresztą do Nowego Targu, zauważając potencjał do handlowania, prezentowania swoich produktów i nawiązywania kontaktów handlowych.

Oferta wyrobów spożywczych jest bogata. (…) Cieszę się ze stoiska z żywnością, w szczególności ze zdrową żywnością, ale na nowotarskim rynku są i produkty wędliniarskie, ciasta, wyroby domowe pieczone wg starych przepisów. Cieszą się dużym zainteresowaniem, a po edycji bożonarodzeniowej mają stałych zwolenników i smakoszy – mówił podczas krótkiej, plenerowej konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Watycha – Do tego dochodzą też oczywiście wyroby z dalszych stron, m.in. dobrze zaopatrzone stoisko węgierskie. Obstawiam, że będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Pogoda nam sprzyja. Zapewniamy takie atrakcje, żeby była możliwość zainteresowania nimi również dzieci.

Do takich należy z pewnością wielka, słomiana kura, która może posłużyć jako wielkanocny rekwizyt do wykonania pamiątkowego zdjęcia i zabawy, ale także mini zoo, w którym znajduje się para króliczków i młode kózki. Odbędą się też warsztaty malowania wielkiej, styropianowej pisanki oraz przejazdy bryczką z konikami po płycie rynku. To jednak nie wszystko – organizatorzy szykują jeszcze parę innych niespodzianek, również słodkich. 

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie – podsumowała prezentację przygotowanych atrakcji Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Katarzyna Put. 

Każdy z nas wie, jak ważne są Święta Wielkanocne w kościele katolickim. Jest to ukłon dla wszystkich tych, którzy będą za chwilę obchodzić te święta – powiedział dyrektor MOK Bolesław Bara, następnie składając w imieniu wszystkich organizatorów życzenia świąteczne.

W najbliższych dniach w handlowej ofercie mają pojawić się też serki kozie. Na rynku będzie można zjeść coś ciepłego (zapiekanki, pierogi), jest tradycyjne pieczywo, ozdoby wielkanocne, wyroby z owczych skór, produkowane w Polsce, bawełniane skarpetki z wyszytymi imionami itp. 

Oferta skierowana jest do nowotarżan i mieszkańców okolic Nowego Targu, ale również do turystów. Stoiska będą czynne codziennie od 9-18 przez 10 kolejnych dni. Targi zakończą się w Wielki Czwartek, 13 kwietnia. 

/os

NT24TV 03.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również