Kamery live
prognoza pogody

Taneczny sukces młodych nowotarżan

Wyciszenie Włącz dźwięk
W dniu 3 marca 2019r. w Nowym Sączu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „Wir Festiwal”. Reprezentanci Nowego Targu zajęli wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz klasach tanecznych.

W niedzielę można było podziwiać prezentację ponad 130 par tanecznych z całej Polski w stylu standardowym oraz latynoamerykańskim. Najmłodsi tancerze z prawdziwym wdziękiem wykonywali sambę, cha-chę, jive, polkę czy walca angielskiego. Turniej był podzielony na kilka bloków tanecznych, w których kategorie wiekowe oraz poziom klas tanecznych był bardzo urozmaicony. Zawodnicy walczyli o nagrody, medale oraz o awans do wyższych klas tanecznych. Tancerzy oceniali sędziowie najwyższych kategorii z całej Polski.

Podhale oraz Nowy Targ reprezentowali tancerze Akademii Tańca z Nowego Targu. Ich trenerzy – Dorota Bara, Paulina Piróg oraz Rafał Marciszewski, obecni w trakcie turnieju nie kryli swojej radości.

– Turniej był naprawdę świetnie zorganizowany, było dużo par nawet zagranicznych i jak co roku turniej cieszy się bardzo dobrą renomą. Poziom par w poszczególnych kategoriach był wysoki. Nasze pary zaprezentowały się znakomicie, na najwyższym poziomie, w końcu wyniki mówią same za siebie. Możemy uznać to za sukces i chcemy się tym pochwalić– powiedziała po turnieju, nie skrywając ogromnej radości, trener młodych tancerzy – Paulina Piróg.

Taniec to niezwykle wymagający sport, od tancerzy wymaga się nadzwyczajnej koordynacji ruchów, dojrzałości i poczucia rytmu. Czym jest taniec dla tak młodych ludzi ?

– Uważam, że do tańca sportowego tancerz musi dojrzeć. Na samym początku dzieci traktują to jako zabawę i cieszą się z tego, bo to jest dla nich rozrywka i dobrze spędzony czas. Następnie przeradza się to w pasję, która daje im wiele korzyści i możliwości…buduje pewność siebie, dzieci uczą się koordynacji ciała, co jest niesamowicie trudne. Powtarzamy, że ta dziedzina sportu jest bardzo wymagająca, gdyż od tancerzy oczekujemy pełnej koncentracji na treningach oraz kontroli ciała, czyli tego aby tancerz w tym samym czasie potrafił wykonać ruch paroma częściami ciała w określony sposób– skwitował trener Rafał Marciszewski.

W klasie tanecznej H zawodników klasyfikuje się na 1 miejscu oraz 1 miejscu z wyróżnieniem. Od klasy tanecznej G, tancerzy klasyfikuje się od 1 do 3 miejsca.

Wyniki zawodników Akadami Tańca z Nowego Targu:

Kategoria do 7 lat, klasa taneczna H

– Krzysztof Dudka i Maja Starczowska – 1 miejsce z wyróżnieniem

– Maksym Garbacz i Oliwka Świerczek – 1 miejsce z wyróżnieniem

– Marcelina Sabura – 1 miejsce

– Natalia Widowska – 1 miejsce

– Oliwia Smoter – 1 miejsce

– Antonina Chlipała – 1 miejsce

Kategoria 8-9 lat, klasa taneczna H

– Szymon Świątek i Julia Zawadzka – 1 miejsce z wyróżnieniem

Kategoria 8-9 lat, klasa taneczna G

– Jakub Kos i Amelia Budz – 1 miejsce

– Kamil Łukaszczyk i Anna Cudzich – 2 miejsce

Kategoria 10-11 lat, klasa taneczna G

– Honorata Potaśnik – 1 miejsce

– Honorata Błażusiak – 1 miejsce

– Anna Tylecka – 2 miejsce

– Kamil Brzezowicki i Amelia Szewczyk – 2 miejsce

Kategoria 12-13 lat, klasa taneczna G

– Zofia Bartoszko – 2 miejsce

– Julia Brzyżek – 2 miejsce

/pk

admin 04.03.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Piter 12:19 04.03.2019

Super tancerze! gratulacje

Zobacz również