Kamery live
prognoza pogody

Szymon Szydełko nowym trenerem NKP Podhale Nowy Targ

2 stycznia 2023 17:58

Nowy szkoleniowiec nowotarskiego zespołu pochodzi z Rzeszowa. Ma 39 lat, ale już spore doświadczenie w roli pierwszego trenera.

Szymon Szydełko nowym trenerem NKP Podhale Nowy Targ

Pracę w roli trenera rozpoczął w Izolatorze Boguchwała, gdzie najpierw był asystentem, a potem pierwszym trenerem. W kolejnych latach prowadził: Crasnovię, Karpaty Krosno, Resovię Rzeszów, JKS Jarosław, Sokół Sieniawa, Stal Stalową Wolę, Hutnik Kraków i Górnika Polkowice. Ze Stalą i Hutnikiem występował w II lidze, a z Górnikiem najpierw na zapleczu ekstraklasy, a po spadku ponownie w II lidze.

Posiada uprawnienia trenerskie UEFA PRO.

Zależało nam na tym aby nie czekać z wyborem nowego trenera i tym bardziej cieszę się, że szybko doszliśmy do porozumienia z trenerem Szydełko. Liczę, że jego doświadczenie i znajomość rozgrywek 3 ligowych pozwoli na wykorzystanie potencjału jaki w moim przekonaniu drzemie w tym zespole, co pozwoli nam na utrzymanie się na tym poziomie – podkreśla prezes NKP Podhale, Michał Rubiś, który przyznał że było rozważanych wiele kandydatur – Zainteresowanie było bardzo duże. Dziękujemy wszystkim chętnym, którzy wyrazili chęć pracy w naszym klubie – dodał Rubiś.

Pod wodzą trenera Szydełko piłkarze Podhala rozpoczną treningi 10 stycznia.

fot. Paweł Jerzmanowski/Hutnik Kraków

os 02.01.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również