Kamery live
prognoza pogody

Sztuka w szczytnym celu

W Lila Vanilla Cafe odbył się wczoraj wernisaż prac Kasi Pawluśkiewicz. Tym razem niezwykle aktywna ostatnio, amerykańska artystka o góralskich korzeniach, pokazała serię subtelnych obrazów, które łączył temat kobiet. Artystyczne wydarzenie miało cel charytatywny, jakim było wsparcie Fundacji "Szczęśliwe Jutro".

Sztuka w szczytnym celu

– Urodziłam się w Stanach, ale pochodzę stąd. Szukam swoich korzeni, a będąc tu, w Nowym Targu zauważyłam, że dookoła mnie jest mnóstwo pięknych, silnych kobiet – mówiła podczas wernisażu Kasia Pawluśkiewicz, która wystawę dedykowała właśnie kobietom. Nie bez powodu. 

To na rzecz nikogo innego, jak właśnie kobiet działa Fundacja “Szczęśliwe Jutro”. Obecna na wernisażu prezes Krystyna Juraszek opowiadała o tym jaki cel przyświeca działalności fundacji, w paru słowach nakreślając jak wygląda sytuacja młodocianych matek bądź młodych dziewczyn w ciąży, będących wychowankami domów dziecka. Ciąża z reguły jest w takich przypadkach owocem poszukiwania, pragnienia miłości, której zabrakło w dzieciństwie. Ojcami również są nastolatkowie, a w domach dziecka nie ma warunków do opieki nad noworodkiem i młodą kobietą po porodzie. 

Uczestnicy wernisażu mieli okazję obejrzeć krótki film na temat działalności Fundacji “Szczęśliwe Jutro”, której głównym zadaniem na najbliższe lata jest zebranie funduszy na remont budynku byłej szkoły we Wróblówce tak, by móc otworzyć tam “Przystań Szczęśliwe Jutro” – dom dla małoletnich kobiet będących w ciąży i będących matkami. 

Prace można anonimowo licytować, a całkowity dochód ma być przeznaczony na cel Fundacji. 

NT24TV 30.11.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Mira Pawluskiewicz z rodzina. 18:28 23.02.2018

Cala nasza rodzinka z nad Pacyfiku gratuluje naszej córce udanego wernisażu, a organizatorom szczytnego celu. Jesteśmy z Was dumni i kochamy Was.

Zobacz również