Kamery live
prognoza pogody

Szlaki na Babiej Górze zamknięte

26 marca 2020 12:35

Po Tatrzańskim oraz Pienińskim Parku Narodowym obszar dzikiej natury na Babiej Górze został zamknięty do odwołania. Obecnie jedynie szlaki turystyczne w Gorcach pozostają otwarte dla wszystkich.

Szlaki na Babiej Górze zamknięte

W komunikacie Babiogórskiego Parku Narodowego czytamy:

“W związku z epidemią wirusa SARS-CoV-2 dla bezpieczeństwa wszystkich naszych Odwiedzających zmuszeni jesteśmy wprowadzić zakaz wstępu na szlaki Babiogórskiego Parku Narodowego. Zakaz obowiązuje od 25 marca 2020 r. do odwołania.

Wiemy, że las nie stwarza zagrożenia epidemiologicznego. Wiemy również, że spacery – zwłaszcza w warunkach górskich – przyczynić się mogą do wzmocnienia naszego organizmu. Nie możemy jednak pozwolić, by – jak to już miało miejsce – na kopule szczytowej Diablaka gromadziło się jednocześnie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób, stwarzając dla siebie wzajemnie realne zagrożenie.

Mamy nadzieję, że już niebawem sytuacja wróci do normy, a wtedy z przyjemnością zaprosimy Państwa do wspólnego podziwiania piękna Królowej Beskidów.

Wierzymy, że zrozumiecie Państwo naszą decyzję – jest ona dla nas samych bardzo trudna.

Pamiętajmy: wirusa możemy pokonać tylko razem! W tych trudnych czasach “razem” oznacza jednak właśnie “osobno”…”.

/źródło: Babiogórski Park Narodowy/

/ps/

Piotr Starmach 26.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również