Kamery live
prognoza pogody

Szlachetna Paczka – w akcję włączyli się nowotarscy policjani i hokeiści

12 grudnia 2016 09:36

Ostatni weekend (zwany również "weekendem cudów") 10-11 grudnia to czas, kiedy w całej Polsce miał miejsce wielki finał słynnej przedświątecznej akcji "Szlachetna Paczka". Tego roku do akcji włączyli się m.in. nowotarscy hokeiści i Policja. 

Szlachetna Paczka - w akcję włączyli się nowotarscy policjani i hokeiści

Ideą akcji jest przygotowanie paczki dla rodziny wybranej z listy tych najbardziej potrzebujących w całej Polsce: osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych i ludzi, których spotkało nieszczęście. Pomoc jest impulsem do zmiany życia dla tych, którzy teraz są zbyt słabi, by podnieść się z kolan. Darczyńcy często wybierają rodzinę ze swojego regionu, choć nie jest to regułą.

Standardem jest, że paczkę przygotowuje się całą grupą, a włączają się w nią różne środowiska – w tym roku w akcję włączyła się m.in. reprezentacja Polski w piłce nożnej, Papieska Gwardia Szwajcarska wspólnie z Ordynariatem Polowym, siostry Radwańskie, czy piloci z 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 

W akcję włączyli się również nowotarscy policjanci i hokeiści Podhala wraz z przyjaciółmi oraz Podhalański Podokręg Piłki Nożnej.

Liderem “Szlachetnej Paczki” dla Regionu Nowy Targ jest Maciej Trzciński.

Fot. mmks-podhale.pl, nowy-targ.policja.gov.pl, podhaleregion.pl

NT24TV 12.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również