Kamery live
prognoza pogody

Sześciu kierowców na podwójnym gazie zatrzymanych w święta

28 grudnia 2023 08:10

W trakcie świątecznego weekendu, na drogach powiatu nowotarskiego policjanci zatrzymali sześciu kierujących, którzy prowadzili samochody znajdując się pod wpływem alkoholu. Trzech z nich spowodowało kolizję drogową. Teraz czekają ich surowe konsekwencje i sprawa w sądzie.

Sześciu kierowców na podwójnym gazie zatrzymanych w święta

– W piątek po północy policjanci z Rabki-Zdroju ujawnili 29-latka kierującego volkswagenem, który miał ponad 1.7 promila. W sobotę tj. 23 grudnia br. w południe w Lipnicy Wielkiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów. Na miejscu okazało się, że 65-letni sprawca kierujący mitsubishi był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało ponad 0.7 promila. Z kolei 22-letni poszkodowany kierujący audi miał blisko 2 promile. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy i czekają ich surowe konsekwencje. Na szczęście w wyniku zderzenia nikomu nic poważnego się nie stało – informuje nowotarska policja.

W niedzielę wieczorem funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o ujętym przez mieszkańca powiatu nowotarskiego nietrzeźwym kierującym.

– Mężczyzna widział, że kierowca opla miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, uderzył w znak drogowy i pojechał dalej. Kiedy sprawca zatrzymał się na czerwonym świetle ten podbiegł do opla i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu dalszą jazdę. 51-latek był pod widocznym wpływem alkoholu, jednak odmówił badania alkomatem. Została pobrana mu krew do badania w celu określenia zawartości alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami – informują funkcjonariusze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą nowotarscy policjanci.

W drugi dzień świąt po południu na jednej z nowotarskich stacji paliw mężczyzna ujął nietrzeźwego kierującego mazdą.

– 44-latek miał ponad 2.5 promila i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kilkutysięczna grzywna i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei wieczorem w Jabłonce, 27-latek kierujący volkswagenem zderzył się z oplem. Sprawca kolizji miał ponad 2 promile – relacjonują funkcjonariusze i podkreślają, że „na pochwałę zasługuje reakcja świadków, którzy udaremnili dalszą jazdę kierującym pod wpływem alkoholu i powiadomili policję”.

– Na szczęście w zdarzeniach z ich udziałem nikomu nic poważnego się nie stało. Wszystkich czekają surowe konsekwencje i sprawa w sądzie. Za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat pozbawienia wolności – przypominają policjanci. 

 

ag 28.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również