Kamery live
prognoza pogody

Szczawnica: dwóch 20-latków dwa razy okradło ten sam kościół

24 kwietnia 2023 22:00

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy zatrzymali dwóch 20-letnich mieszkańców Krościenka nad Dunajcem za włamania do kościoła i kradzież skarbony z pieniędzmi. Obaj podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pobawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec jednego zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Szczawnica: dwóch 20-latków dwa razy okradło ten sam kościół

W poniedziałek tj. 17 kwietnia br., w nocy doszło do włamania do kościoła na terenie Krościenka nad Dunajcem. Sprawcy wyważyli drzwi, weszli do środka i ukradli skarbonę z pieniędzmi (około 1000 złotych). Następnej nocy, złodzieje ponownie wrócili. Tym razem wybili szybę w oknie, weszli do środka, gdzie podważyli drzwiczki innej skarbonki i ukradli około 100 złotych.

Suma strat poniesiona przez parafię to blisko 3 000 złotych. Sprawa włamań została zgłoszona w Komisariacie Policji w Szczawnicy. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Analizując zebrany materiał dowodowy, funkcjonariusze szybko wytypowali sprawców włamania.

Dwóch dwudziestolatków z Krościenka nad Dunajcem zostało zatrzymanych już po kilku godzinach od zgłoszenia. Jeden w miejscu zamieszkania, a drugi na terenie Nowego Targu. Odzyskano także część skradzionych pieniędzy oraz skarbonę, którą sprawcy porzucili w lesie. Okazało się także, że to 20-latkowie kilka dni wcześniej wybili szybę w oknie, w tym samym kościele. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Wobec jednego z podejrzanych zastosowano dozór oraz zakaz opuszczania kraju, a wobec drugiego sąd na wniosek prokuratora zastosował tymczasowy areszt na dwa miesiące.

os 24.04.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również