“Szarotki” wypunktowały beniaminka z Sosnowca (VIDEO)

18 listopada 2018 21:48
Wyciszenie Włącz dźwięk
W 21 kolejce spotkań rozgrywek Polskiej Hokej Ligi, hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ na swoim lodowisku pokonali 4:0 beniaminka, drużynę Zagłębia Sosnowiec. To był już siódmy mecz "Szarotek" w sezonie bez straty gola.

Pierwsza tercja niemrawa w wykonaniu obydwu drużyn. Przeważało Podhale ale specjalnie za wiele bramkowych okazji nowotarżanie sobie nie wypracowali. W 19 min „Szarotkom” jednak udało się zdobyć jedynego w tej odsłonie gola. Zdobył go Kacper Guzik, po ładnej asyście Bartłomieja Neupauera. Goście najlepszą okazję mieli dosłownie w ostatniej akcji tej tercji. Vladimir Luka znalazł się sam na sam z Przemysławem Odrobnym, ale to bramkarz Podhala był górą w tym pojedynku.

W drugiej tercji dalej zawodnicy obu drużyn nie rozpieszczali swoją grą kibiców. Na tafli rządził głównie przypadek. „Szarotki” zdołały w tej odsłonie podwyższyć prowadzenie, ale i w tej sytuacji miały sporo szczęścia. Krążek tak niefortunnie odbił się od nogi jednego z graczy Zagłębia, że trafił na kij Eetu Koskiego, a ten z bliska wepchnął go do bramki pod parkanem Rafała Radziszewkiego. Koski mógł, a raczej powinien parę chwil później wpisać się ponownie na listę strzelców, ale mając pustą bramkę trafił w słupek. Swoją szansę miał też w ostatnich sekundach tej części gry Krystian Dziubiński Tym razem świetnie interweniował bramkarz Zagłębia.

Gra ożywiła się w trzeciej tercji. W niej już zdecydowanie więcej działo się pod obiema bramkami. Pierwsi okazję mieli Podhalanie, konkretnie Filip Wielkiewicz, ale i z jego soczystym uderzeniem Radziszewski sobie poradził. Za moment po drugiej stronie lodowiska w dogodnej sytuacji pogubił się pod bramką Podhala Michał Bernacki. W 49 min z kolei Mateusz Michalski po indywidualnej akcji ostemplował poprzeczkę bramki Zagłębia. W 53 min “Szarotki” po kontrataku zdobyły gola numer trzy. Jego autorem był Bartłomiej Neupuer, który wykorzystał dogranie zza bramki od Jona Sammalmmy. W 57 min wygraną gospodarzy prezypieczętował po indywwidualnej akcji, swoim drugim tego dnia trafieniem, Guzik.

– Może i faktycznie to był mało wyrazisty mecz w naszym wykonaniu, ale zawsze ciężko się gra przeciwko drużynie która cały mecz się broni. Najważniejsze że mamy kolejne punkty. Myślę że meczem po których i wynik, i gra będą cieszyć naszych kibiców niedługo nadejdą. Troszkę przez ostatnie dni mocniej sobie porozmawialiśmy, zmieniliśmy parę rzeczy i z tego co trener mówił do nas po każdej tercji, to był z nas zadowolony. Przed nami bardzo ciężkie i ważne potyczki z Toruniem – ocenił Rafał Dutka, który pełnił w tym spotkaniu, pod nieobecność kontuzjowanego Jarosława Różańskiego, funkcję kapitana Podhala.

TatrySki Podhale Nowy Targ – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Guzik (Neupauer, Moksunen) 19, 2:0 Koski (Moksunen, Sammalmaa) 31, Neupauer (Sammalmaa, Koski) 53, 4:0 Guzik 56.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tolvanen, Koski, Zapała, Sammalmaa – Wajda, Moksunen, Michalski, Dziubiński, Kolusz – Dutka, Mrugała, Wielkiewicz, Neupauer, Guzik – Wolski, Wsół, Worwa, D. Kapica, Siuty.

Zagłębie: Radziszewski – Charousek, Działo, Znosko, Słaboń, T. Kozłowski – Martinka, Kaluza, Luka, Butsenko, Kana – Horzelski, Podsiadło, Jaskólski, Rutkowski, Bernacki – Gniewek, Domogała, Sikora, Stojek, Jarosz.

Sędziował Zbigniew Wolas z Oświęcimia. Kary: 4 – 4 min. Widzów: 800