“Szarotki” wygrywają w Janowie i zrównują się punktami z JKH!

4 lutego 2018 20:33
Hokeiści TatrySki Podhala pokonali w wyjazdowym starciu 5:2 Naprzód Janów i zrównali się w tabeli z zajmującą czwartą pozycję drużyną JKH Jastrzębie, która przegrała swój mecz w Tychach.

Wygrana „Szarotek” na lodowisku najsłabszej w lidze drużyny z Janowa, wbrew końcowemu wynikowi, nie przyszła łatwo. Do połowy trzecie tercji losy meczu były sprawą otwartą.

Przewaga nowotarżan od samego początku, do samego końca nie podległa dyskusji, gra toczyła się na ogół w tercji gospodarzy, ale w ich bramce świetnie spisywał się sprowadzony tuż przed zamknięciem „okienka” transferowego Czech Patrik Spesny.  Nowotarżanie długo mieli olbrzymie problemy by znaleźć na niego sposób, nawet wówczas gdy grali w liczebnych przewagach.

W pierwszej tercji Spesny obronił każdy z 12 strzałów oddanych na jego bramkę przez zawodników Podhala. W drugiej skapitulował raz, w 23 min po indywidualnej akcji i precyzyjnym uderzeniu Mateusza Michalskiego. W 32 min rzutu karnego dla nowotarżanie nie wykorzystał Dariusz Gruszka.

Gole posypały się w ostatniej odsłonie. Między 47, a 48 minutą w odstępie 63 sekund dwukrotnie trafili nowotarżanie. Najpierw po akcji i podaniu Przemysława Michalskiego na listę strzelców wpisał się Elvis Biezais, a po chwili jego wyczyn skopiował Bartłomiej Neupauer, po asyście M. Michalskiego.

Ostatnich 155 sekund przyniosło aż cztery bramki, po dwie z obu stron. Na gole Marka Indry i Tomasa Parizka dla Naprzodu, odpowiedzieli bardzo aktywni i skuteczni tego dnia Neupauer i M. Michalski.

Anteo Naprzód Janów – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Bramki: 0:1 M. Michalski (Różański, K. Kapica) 24, 0:2 Biezais (P. Michalski) 45, 0:3 Neupauer (M. Michalski, Różański) 46, 1:3 Indra (Jaros, Pohl) 58, 1:4 Neupauer (M. Michalski, Różański) 59, 2:4 Parizek (Indra, Zielosko), 2:5 M. Michalski (Różański) 60.

Sędziował: Tomasz Radzik z Bytomia i Mariusz Smura z Katowic.

Kary: 8-4 min.

Naprzód: Spesny – Musioł, Adamus, Gryc, J. Charousek, Seda – Zielosko, Paryzek, Jaros, Pohl, Indra – Kosakowski, Sarna, Stokłosa, Rajski, Skrodziuk – Piper, Kosmęda, Kapłon.

Podhale: Odrobny – Jaśkiewicz, Tomasik, Kolusz, Siuty, Wielkiewicz – Sulka, Samarin, Gruszka, Ogorodnikow, Biezais – K. Kapica, Pichnarcik, Różański, Neupauer, M. Michalski – Wsół, Mrugała, P. Michalski, Kondraszow, Svitac.