“Szarotki” waleczne, ale nieskuteczne

26 lutego 2020 22:41

W trzecim mecz ćwierćfinałowej rywalizacji z GKS Katowice sponiewierani wirusem hokeiści Podhala Nowy Targ ponieśli pierwszą porażkę. Przegrali po dogrywce 2:3.

Podhale dobrze zaczęło, było aktywne od pierwszych minut, ale w 7 min nadziało się na kontrę gospodarzy i Ci po trafieniu Patryka Krężołka objęli prowadzenie. „Szarotki” mogły błyskawicznie odpowiedzieć, ale Bartłomiej Neupauer w sobie tylko wiadomy sposób przestrzelił z najbliższej odległości. Ta sytuacja zemściła się w 12 min. Wtedy drugą bramkę dla katowiczan wypracował duet wychowanków Podhala. Świetną asystą popisał się Marcin Kolusz, a Przemysława Odrobnego na raty pokonał Mateusz Michalski. W 14 min nowotarżanie złapały kontakt. Neupauer odebrał krążek Oskarowi Jaśkiewiczowi, „gumę” przejął Tomas Franek, znalazł się w sytuacji sam na sam z Robinem Rahmem i wygrał ten pojedynek.

Druga tercja bez bramek, choć okazji z obu stron do ich zdobycia nie brakowało. Podhale miało trzy świetne bramkowe szanse. Kolejno Jussi Nattinen – po kapitalnym podaniu od Krystiana Dziubińskiego – przegrał pojedynek jeden na jeden z Rahmem, a potem szwedzkiego bramkarza GKS nie potrafili z bliska pokonać Emil Svec i Alexander Pettersson.

Trzecią tercję „Szarotki” zaczęły w liczebnej przewadze i po 45 sekundach stan meczu na 2:2 wyrównał – po przytomnym zagraniu od Samu Suominena – Neupauer. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli katowiczanie, ale Podhale świetnie czuło się w grze z kontrataku i to ono było zdecydowanie bliżej by w końcówce regulaminowego czasu gry rozstrzygnąć losy spotkania. Świetnych ku temu okazji nie wykorzystali jednak Krystian Dziubiński, Dylan Willick i Petr Chaloupka.

Wynik się nie zmienił więc potrzebna była dogrywka. W jej 14 min „złotego gola” dla gospodarzy zdobył Jaśkiewicz. Wcześniej to nowotarżanie mieli wyborne okazje aby ten mecz zakończyć. M.in Emil Svec w sytuacji sam na sam nie dał rady Rahmowi, podobnie jak Riley Stadel.

Meczu numer 4 we czwartek, także w Katowicach.

GKS Katowice – KH Podhale Nowy Targ 3:2 po dogrywce (2:1, 0:0, 0:1, d. 1:0)
Bramki: 1:0 Krężołek (Pasiut, Da Costa) 7, 2:0 Michalski (Kolusz, Turtiainen), 2:1 Franek (Neupauer) 14, 2:2 Neupauer (Suominen, Jencik) 41, 3:2 Jaśkiewicz (Makkonen) 74.
Katowice: Rahm – Proseland, Wajda, Da Costa, Pasiut, Krężołek – Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki – Tomasik, Jaśkiewicz, Michalski, Turtianen, Kolusz – Salamon, Krawczyk, Paszek, Starzyński, Łopuski.
Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Puzic, Pettersson, Dziubiński, Nattinen – Mrugała, Sulka, Franek, Bulin, Neupauer – Siuty, Słowkiewicz, Stadel, Valentino, Cambpell.
Sędziowali: Włodzimierz Marczuk, Przemysław Gabryszak.
Kary: 6-8 min.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Podhala.