Kamery live
prognoza pogody

“Szarotki” odpadły z walki o medale

Po raz pierwszy od 6 lat hokeistów Podhala Nowy Targ zabraknie na koniec sezonu w gronie czterech najlepszych drużyn. „Szarotki” w ćwierćfinale z GKS Katowice przegrały bowiem po raz czwarty rzędu i odpadły z dalszej rywalizacji o Mistrzostwo Polski.

W porównaniu z wcześniejszymi meczami trener Podhala Phillip Barski dokonał sporych roszad w poszczególnych formacjach. Poza pierwszą, każda kolejna uległa zmianom.

Początek wyrównany. Obie strony grały bardzo zachowawczo, szukając swych szans w kontratakach. I właśnie po jednej z takich akcji w 17 minucie gospodarze objęli prowadzenie. W strefie środkowej wywrócił się Ivan Puzic, skorzystał z tego Mateusz Michalski, którego strzał co prawda obronił Przemysław Odrobny, ale do zbyt krótko wybitego krążka dopadł Tadej Cimzar i trafił do nowotarskiej bramki.

Druga tercja także bez większej dominacji którejś z drużyn. Tym razem to nowotarżanie zdobyli jedynego w tej odsłonie gola, a jego autorem w 30 min był po indywidualnej akcji Alexander Pettersson.

Na początku trzeciej tercji „Szarotki” grały w liczebnej przewadze, ale jej nie wykorzystały. Za to kiedy na ławkę kar powędrował Samu Suominen, drugiego gola – w 46 min – dla katowiczan zdobył z bliska Jaakko Turtiainen. W 50 min wyrównać powinien Riley Stadel, ale przegrał pojedynek z Robinem Rahmem.

Czas uciekał, a Podhalu coraz trudniej było zawiązać jakąś składną akcję. Gospodarze mądrze się bronili, utrzymując krążek z dala od własnej bramki.

94 sekundy przed końcem szkoleniowiec „Szarotek” wziął czas i zdjął z bramki Odrobnego. Manewr się nie powiódł i to katowiczanie po końcowej syrenie cieszyli się z awansu do półfinału.

GKS Katowice – KH Podhale Nowy Targ 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Cimzar 17, 1:1 Pettersson 31, 2:1 Turtiainen (Pasiut, Kolusz) 46. 

Katowice: Rahm – Kolusz, Wajda, Da Costa, Pasiut, Krężołek – Franss

ila, Proseland, Łopuski, Cimzar, Michalski – Salmi, Jaśkiewicz, Rajamaki, Makkonen, Turtiainen – Salamon, Krawczyk, Paszek, Starzyński, Tomasik.

Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Stadel, Puzic, Dziubiński, Neupauer, Franek – Chaloupka, Sulka, Pettersson, Vlentino, Campbell – Kaminiew, Słowakiewicz, Bulin, Nattinen, Guzik.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Tomasz Kozłowski.

Kary: 4-4 min.

Maciej Zubek 04.03.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

2 komentarze
tatuś 08:31 05.03.2020

Teraz trzeba się zastanowić czy potrzebna nam jest pierwsza drużyna która zabiera pieniądze na szkolenie młodzieży i nic z tego nie ma młodzież przegrywa prawie wszystko ekstraliga też bez szału może dogadajmy się zróbmy plan na jakieś 6 lat szkolenia może coś ruszy bo na dzień dzisiejszy wszyscy tylko za plecami obgadują wszystkim i jesteśmy w czarnej duuupie.

Kibic z Nowego Targu 23:55 04.03.2020

Wielka szkoda i smutek. Nawet w śnie nie wyobrażałem Sobie takiego nie wypalu i szybkiego końca sezonu. Z 2 - 4 przegrać rywalizację. Jak się nie strzela przegrywasz. Coś w druzynie zgasło i dlatego problem wyszedł. Może za duża mieszanka? Na odpowiedź tego wszystkiego Barski powinien powiedzieć tylko On wie dlaczego stało się nieszczęście. Koniec sezonu hokejowego Panie Burmistrzu. W sobotę ruszamy z sezonem NKP Podhale 😀👌⚽

Zobacz również