“Szarotki” nie dały szans beniaminkowi

16 września 2018 20:40
Efektowne zwycięstwo w swoim pierwszym sezonie wyjazdowym spotkaniu w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi odnieśli hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targ. „Szarotki” w Sosnowcu pokonały Zagłębie 7:1. Ponad połowę goli w tym spotkaniu dla nowotarżan zdobyli gracze z Finlandii.

Losy spotkania Podhalanie rozstrzygnęli praktycznie już w pierwszej tercji, wygranej w rozmiarach 3:0. To było dobre odzwierciedlenie przewagi jaką – poza kilkoma pierwszymi minutami – mieli w tym meczu nowotarżanie.

Wynik w 7 min otworzył pozyskany tuż przed startem sezonu fiński skrzydłowy Eetu Koski, z bliska wpychając krążek za plecy Rafała Radziszewskiego. W 18 min do bramki Zagłębia trafił z kolei Mateusz Michalski, po zagraniu zza bramki od Krzysztofa Zapały. 77 sekund później po wygranym w tercji gospodarzy wznowieniu przez Bartłomieja Neupauera, skutecznym strzałem popisał się Filip Wielkiewicz.

Druga tercja goli nie przyniosła. Za to w trzeciej odsłonie było ich pod dostatkiem. W 41 min Ali Linkanen, leżąc na lodzie zdołał jeszcze odegrać krążek do Roberta Mrugały a ten trafił do bramki Zagłębia. W 43 min swoje drugą bramkę tego dnia zdobył Koski, po ładnej wymianie podań ze swoim rodakiem Eetu Moksunenem. W 51 min – podczas gry w podwójnej liczebnej przewadze „Szarotek” – efektownym strzałem w górny róg bramki popisał się kolejny Fin Jona Talvonen. W 57 min honorowego gola zdobyli gospodarze, konkretnie Tomas Kana. Ale to do Podhala należało ostatnie słowo. Kacper Guzik wykorzystał błąd jednego z zawodników Zagłębia i wygrał pojedynek sam na sam z Radziszewskim.

Jestem oczywiście zadowolony i z wyniku, ale i z tego co chłopcy pokazali w tym meczu – przyznaje trener Podhala, Tomek Valtonen – Oczywiście to jeszcze nie jest taka gra jaką oczekuję, ale już powoli widać efekty pracy jaką wykonujemy na treningach. Można przyczepić się do początku, gdzie w kilku sytuacjach ratował nas Przemek, ale z każdą minutą widać było, że łapiemy swój rytm. Graliśmy przede wszystkim odpowiedzialnie. – dodał fiński opiekun „Szarotek”.

Zagłębie Sosnowiec – TatrySki Podhale Nowy Targ 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
Bramki: 0:1 Koski (Zapała, Guzik) 7, 0:2 Michalski (Zapała, Siuty) 18, 0:3 Wielkiewicz (Neupauer) 19, 0:4 Mrugała (Liikanen, Różański) 42, 0:5 Koski (Moksunen) 44, 0:6 Tolvanen (Zapała, Dziubiński) 51, 1:6 Kana 60, 1:7 Guzik 60

Zagłębie: Radziszewski – Horzelski, Charousek, Kana, Rutkowski, T. Kozłowski – Martinka, Gniewek, Luka, Słaboń, Jaros – Jaskólski, Kaluza, Sikora, Strojek, Bernacki – Domogała, Duszak, A. Jaskólski, Pędraś, Jarosz.

Podhale: Odrobny – Dutka, Mrugała, Guzik, Zapała, Koski – Jaśkiewicz, Moksunen, Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – Wajda,  Tolvanen, Różański, Dziubiński, Liikanen oraz Wsół, K. Kapica, Siuty, Worwa.

Sędziował Zbigniew Wolas z Oświęcimia. Kary: 14 min – 10 min.