Kamery live
prognoza pogody

„Szarotki” jeszcze bez licencji

2 lipca 2020 20:31

30 czerwca minął termin składania dokumentów w celu uzyskania licencji na grę w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Jak nas poinformowała komisarz ligi Marta Zawadzka jedynym klubem, który nie spełnił tego wymogu jest KH Podhale Nowy Targ.

„Szarotki” jeszcze bez licencji

Poza zgłoszeniem chęci uczestnictwa w rozgrywkach, na co był czas do 30 maja, władze Podhala do dnia dzisiejszego nie przesłały ani jednego dokumentu wymaganego w procesie licencyjnym, których termin minął 30 czerwca. Tyczy się to głównie spraw finansowych, zarówno bieżących jak i zamknięcia zeszłego sezonu – mówi Zawadzka – Jest to dla nas bardzo kłopotliwa sytuacja, głównie z tego powodu, że nie możemy zaplanować terminarza, na co naciskają nas inne kluby – dodaje komisarz ligi.

Wedle informacji opublikowanych przez portal hokej.net do spółki PHL wpłynęły wnioski więcej niż pięciu zawodników, którzy w poprzednim sezonie reprezentowali barwy nowotarskiego klubu, i wobec których klub ma zaległości finansowe. Są w tej grupie też i obcokrajowcy.

Prezes KH Podhale Marcin Jurzec, poinformował, że klub ma w tej sprawie wydać stosowne oświadczenie.

Do 7 lipca klub dostanie pismo o odmowie licencji. Od tego momentu będzie miał 7 dni na to by uzupełnić dokumentacje. 14 lipca to termin ostateczny. Staramy się podchodzić do sprawy ze zrozumieniem. Trudno nam sobie wyobrazić by zabrakło w lidze tak utytułowanego klubu jak Podhale – podkreśla Zawadzka.

Jak do tej pory władze PHL Przyznał pięć licencji. Uzyskały je GKS Tychy, Re-Plast Unia Oświęcim, JKH GKS Jastrzębie, GKS Katowice oraz Comarch Cracovia.

Maciej Zubek 02.07.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również