Kamery live
prognoza pogody

Sytuacja covidowa w nowotarskim szpitalu

26 sierpnia 2022 13:39

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu w ostatnim czasie odnotowuje co prawda pewien wzrost pacjentów z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa, jednak sytuacja jest spokojna i na razie nie ma mowy o uruchamianiu specjalnych oddziałów covidowych. 

Sytuacja covidowa w nowotarskim szpitalu

O aktualną sytuację covidową w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu zapytaliśmy dyrektora placówki, Marka Wierzbę.

-Obecnie mamy pacjentów zakażonych Covidem i notujemy pewien wzrost tych pacjentów – od pewnego czasu tj. na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni jest ich trochę więcej. Szczęśliwie, nie notujemy przypadków takich, gdzie Covid sam w sobie jest przyczyną ciężkiego stanu na tyle, że pacjent wymagałby hospitalizacji. Pacjenci, którzy są z Covidem, przebywają na różnych oddziałach, ale głównym ich problemem są inne schorzenia, z którymi się do szpitala zgłaszają. To, że są dodatni, wiemy stąd, że testujemy tych pacjentów tzw. szybkim testem przy przyjęciu do szpitala. Na razie nie ma żadnych wytycznych ani wojewody, ani ministra zdrowia co do organizowania np. specjalnej ścieżki przyjęcia na SORze takich pacjentów albo konieczności ich izolowania tak, jak to było wcześniej na wydzielonych do tego łóżkach itd. Nie ma też na razie mowy o uruchamianiu specjalnych oddziałów, gdzie ci pacjenci byliby hospitalizowani – informuje pan dyrektor. 

os 26.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również