PILNE

SYSTEM INFORMOWANIA MIESZKAŃCÓW (SMS) O ZANIECZYSZCZENIU POWIETRZA

23 września 2019 00:53

W dniu 12 lipca 2019 r. Burmistrz Miasta Nowy Targ Zarządzeniem Nr 0050.Z.91.2019 wprowadził system smsowego informowania mieszkańców miasta Nowy Targ o złej jakości powietrza. Wdrożona procedura będzie uruchamiana w przypadku niebezpiecznych przekroczeń godzinowych poziomów stężenia pyłów zawieszonych w powietrzu na terenie miasta. Jest to kolejne ponadprogramowe, innowacyjne i zarazem bardzo ważne działanie w zakresie uświadamiania lokalnej społeczności o zagrożeniu smogowym i jego skutkach. Treść przyjętego Zarządzenia znajduje się na stronie internetowej miasta pod linkiem: http://www.nowytarg.pl/.

SYSTEM INFORMOWANIA MIESZKAŃCÓW (SMS) O ZANIECZYSZCZENIU POWIETRZA

Przypominamy, że zanieczyszczenia pyłowe (PM10) oraz dwutlenku siarki (SO2) w powietrzu, mierzone są automatycznie w godzinowym odstępie czasu przez Państwową Stację Monitoringu Powietrza administrowaną przez Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska w Krakowie. Stacja ta zainstalowana została w marcu 2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 przy Placu Słowackiego 14 w Nowym Targu na prośbę Władz Miasta.

Zgodnie z założeniami, System informowania dedykowany jest dla lokalnej społeczności i daje możliwość dobrowolnego zapisania się do alertów SMS, które wysyłane będą w przypadku stwierdzonych przekroczeń norm jakości powietrza, zgodnie z zasadami przyjętymi w przedmiotowym Zarządzeniu.

Analizując występujące przekroczenia norm jakości powietrza na terenie miasta Nowy Targ informowanie będzie się odbywać w terminie od 15 września do 15 maja, tj. w czasie kiedy znacznie wzrasta zanieczyszczenie powietrza, ze względu na trwający wtedy w naszym rejonie (krótszy bądź dłuższy) sezon grzewczy.

 

Przedstawiamy tryb postępowania w przypadku zainteresowania subskrypcją SMS:

  • Subskrypcja dla osób zainteresowanych otrzymywaniem informacji w ramach systemu SMS jest uruchamiana na stronie: https://eurzad.nowytarg.pl/#/subscription,

  •  Link aktywacyjny subskrypcji zostaje wysłany na podany w subskrypcji adres e-mail,

  •  Po kliknięciu na link uruchamia się strona internetowa gdzie należy podać imię i nazwisko oraz numer telefonu, na który będą wysyłane informacje o złej jakości powietrza,

  •  W celu wypisania się z subskrypcji należy wysłać e-mail do Administratora systemu na adres: [email protected],

  • Administratorem systemu jest Urząd Miasta Nowy Targ.

Podajemy również link dla zainteresowanych do oficjalnej strony Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, gdzie znajdują się aktualne wyniki jakości powietrza: www.monitoring.krakow.pios.gov.pl.

Zachęcamy także mieszkańców do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami w zakresie postępowania w przypadku przekroczeń norm jakości powietrza, które znajdują się pod linkiem: www.nowytarg.pl/dane.php?cid=2291.

eurzad.nowytarg.pl

os 23.09.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również