Kamery live
prognoza pogody

Symboliczny pogrzeb Piotra Kossewskiego – byłego więźnia Palace i Auschwitz (zdjęcia)

5 sierpnia 2022 22:59

– To jest wydarzenie symboliczne, ale czasem jest tak, że te symbole znaczą więcej niż rzeczy namacalne – mówiła Halina Kossewska, żona prawnuka tragicznie zmarłego więźnia.

Symboliczny pogrzeb Piotra Kossewskiego – byłego więźnia Palace i Auschwitz (zdjęcia)

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w kaplicy cmentarnej przy ul. Nowotarskiej, a następnie nad grobem Katarzyny Kossewskiej-Bukowskiej, żony tragicznie zmarłego zakopiańczyka. W uroczystościach udział wzięła rodzina zmarłego oraz przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej z Krakowa, Michał Murzyn z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem oraz przedstawiciele urzędu miasta.

– Muzeum Tatrzańskie, to nie tylko budynki, wystawy i piękne wydarzenia, ale też troska o pamięć. Dzięki temu, że powstaje muzeum Palace, że tyle mówimy o przeszłości, zaczynają się dziać dobre rzeczy. Zachęcam również inne rodziny których przodkowie nie powrócili do domów. Zachęcam do kontaktu z Muzeum. Być może uda się również takie symboliczne pochówki zorganizować – mówi nad symbolicznym grobem Michał Murzyn, zastępca dyrektora Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Redakcja 05.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również