Kamery live
prognoza pogody

Sylwia Grzeszczak i LemON zamykają Hej Fest [FOTO]

12 września 2016 16:45

10 wakacyjnych weekendów. 18 gwiazd i 16 supportów. Kilkadziesiąt tysięcy uczestników koncertów granych na Gubałówce. To matematyczny bilans festiwalu Hej Fest. Tego lata na Hej Fest w Zakopanem wystąpiła plejada gwiazd: Hey, Lady Pank, Mela Koteluk, Monika Brodka, Kult, IRA, Bracia, Afromental, Zakopower, Enej, Kombii, Sylwia Grzeszczak, LemON, Kamil Bednarek. 

Sylwia Grzeszczak i LemON zamykają Hej Fest [FOTO]

   Największą widownię zgromadziły występy zespołu Perfect, Happysad, Dawida Podsiadło i Dżem. 10 września, w ostatnią festiwalową sobotę na Gubałówce zaśpiewała Sylwia Grzeszczak, a 11 września odbył się koncert finałowy, na którym zagrał LemON. Przed występami gwiazd, publiczność rozgrzewały zespoły rywalizujące ze sobą o nagrody pieniężne w ramach Festiwalu Supportów. Do konkursu zgłosiło się ponad 300 kapel. Zwycięzcą okazał się zespół Roots Rockets, który zdobył największą ilość punktów od jury i internautów. Drugie miejsce zajął Hatbreakers, a trzecie zespół Bezsensu. Trójka finalistów otrzymała nagrody pieniężne od Polskich Kolei Linowych o łącznej wartości 90 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozwój kariery muzycznej – nagranie płyty lub teledysku oraz na pokrycie kosztów trasy koncertowej. 

OD AUTORA:

   Festiwal był ciekawą imprezą. Zarówno pod względem różnorodności repertuaru – można śmiało powiedzieć, że każdy znalazł na Festiwalu coś dla siebie, jak i w aspekcie organizacyjno – logistycznym. Niżej podpisany lubi wiedzieć “jak to wszystko działa” i nierzadko – zamiast podziwiać artystów, zaglądał w różne kąty festiwalowego miasteczka. 

   A tak już zupełnie szczerze – jestem zaślepionym i bezkrytycznym fanem Kultu. I to się już raczej nie zmieni. Na choćby jeden krótki dzień i noc…

tekst MSX

fot. Maciej Jonek

NT24TV 12.09.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również