Kamery live
prognoza pogody

Sylwester 2023 w Zakopanem – czasowa zmiana organizacji ruchu

29 grudnia 2023 08:40

31 grudnia 2023 r. na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zostanie zorganizowana przez Telewizję Polską S.A. impreza masowa „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Zostanie wprowadzona w związku z tym czasowa zmiana organizacji ruchu, która będzie obowiązywała od 31 grudnia 2023 r. od godz. 06:00 do 1 stycznia 2024 r. do godziny 06:00. Przywrócenie stałej organizacji ruchu nastąpi 1 stycznia 2024 r. po godzinie 06:00.

Sylwester 2023 w Zakopanem – czasowa zmiana organizacji ruchu

Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja, ul. Staszica, Weteranów Wojny i Zborowskiego – wjazd będzie możliwy tylko dla mieszkańców na podstawie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania.

Dodatkowo mogą zostać wyłączona z ruchu odcinki ulic: Aleje 3-go Maja od strony Ronda Solidarności, Aleje 3 Maja od ul. Kościuszki do ul. Krupówki oraz ul. Krupówki od ul. Aleje 3-go Maja do skrzyżowania z ul. Zamoyskiego, ul. Witkiewicza i ul. Tetmajera o czym będzie decydować Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem w zależności od rozwoju sytuacji. Ruchem będą kierować funkcjonariusze policji. 

Na ul. Kamieniec obowiązywać będzie całkowity zakaz zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego.

W przypadku wystąpienia bardzo dużego natężenia ruchu kołowego i blokowania się ulic w celu szybszego rozładowania zatorów drogowych funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wydadzą dyspozycję Straży Miejskiej otwarcia szlabanu blokującego przejazd pomiędzy ul. Ogrodową a ul. Orkana oraz będą kierować pojazdy na objazd.

W dniach 31.12.2023 – 01.01.2024 udostępniony będzie BEZPŁATNIE parking Parkuj i Jedź (Park&Ride) zlokalizowany przy ulicy Chramcówki 35 A.

Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:

  1. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja,
  2. Staszica – w całości,

Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki – w zatoce),

Al. 3-go Maja – część dolna (parking autobusowy – w zatoce),

  1. Sienkiewicza – na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Gimnazjalnej.

Urzędnicy zalecają korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie centrum miasta.

Źródło: Urząd Miasta Zakopane

ag 29.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również