Kamery live
prognoza pogody

Święta na ludowo – warsztaty w Muzeum Podhalańskim

16 grudnia 2016 12:38

W grudniowej ofercie Muzeum Podhalańskiego znalazły się bardzo ciekawe warsztaty plastyczno-edukacyjne, nawiązujące zarówno do lokalnego folkloru, jak i bardziej ogólnie, do tradycji świąt Bożego Narodzenia.

Święta na ludowo - warsztaty w Muzeum Podhalańskim

Warsztaty mają wartość edukacyjną, jednocześnie przyjmując formę lekkiej, przyjemnej, kreatywnej zabawy w tworzenie świątecznych ozdób. Przeznaczone są dla każdego – przedszkolaków, uczniów szkół, i jak najbardziej, również dla dorosłych.

My przyglądaliśmy się twórczej pracy dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Nowym Targu, które odwiedziły budynek Ratusza we wtorkowy ranek oraz dzieci z klas 4-6 ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem, które z kolei wzięły udział w piątkowych warsztatach. 

“Święta na ludowo” to zajęcia, podczas których można dowiedzieć się nieco więcej o tradycyjnych, ludowych tradycjach bożonarodzeniowych, i zaznajomić się z tematem “podłaźnicek” i to z bardzo bliska – założeniem tych plastyczno-edukacyjnych warsztatów jest samodzielne wykonanie tradycyjnych dekoracji zdobiących właśnie te zawieszone w dół pod sufitem wierzchołki jodeł lub świerków. Warsztaty odbywają się w przepięknych ratuszowych wnętrzach. 

Prace wykonane z ogromną radością, pod czujnym okiem nauczycielek i prowadzących zajęcia – Dominiki Wolskiej i Wiktorii Kowalczyk, dzieci zabrały do swoich domów. 

“Święta na ludowo” potrwają w Muzeum Podhalańskim do końca grudnia.

opr. os

NT24TV 16.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również