Kamery live
prognoza pogody

Światowy Dzień Książki – z uczestnikami Booktrailer Film Festival

27 kwietnia 2017 22:19
Wyciszenie Włącz dźwięk

Obchody Światowego Dnia Książki w KsiążKawiarni Rezerwat miały w tym roku bardzo ciekawy program - wszystko dzięki uczniom II LO w Nowym Targu. W trakcie wydarzenia odbył się pokaz filmów powstałych w ramach projektu „Booktrailer Film Festival”, ciekawe quizy i pro-czytelnicze zabawy. 

Booktrailer Film Festival – to zainicjowany we Włoszech 10 lat temu, międzynarodowy konkurs filmów promujących książki i czytelnictwo. W tegorocznej edycji festiwalu zwyciężył film zrealizowany przez uczniów II LO w Nowym Targu – “Ciemno, prawie noc”, będący autorskim, nastrojowym zwiastunem książki Joanny Bator. Jury wyłoniło zwycięski film nowotarskich uczniów spośród blisko 160 innych. Szerzej na temat samego festiwalu pisaliśmy tutaj i tutaj. 

Dziś uczniowie i nauczyciele koordynujący pracę nad filmami oraz zaproszeni przez nich goście spotkali się wspólnie w KsiążKawiarni Rezerwat, by w dobrej atmosferze świętować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, przypadający na 23 kwietnia, ale również polską premierę swoich filmowych dzieł, które brały udział w Booktrailer Film Festival.

Pokazom filmów – które przecież nie powstałyby, gdyby nie książki – towarzyszyły filmoznawcze quizy i zabawy oraz bardzo dobry humor. Autorzy poszczególnych trailerów opowiadali o zamyśle twórczym i pracy nad realizacją filmów, a w głosowaniu publiczności zwyciężyła animacja poklatkowa “Góry Żmijowe”. Uczniowie II LO, prócz swoich własnych dzieł, pokazali też filmy kolegów z zagranicy – Bułgarii, Francji i Włoch.

NT24TV 27.04.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również