Kamery live
prognoza pogody

Światowy Dzień bez Tytoniu 2017 – akcje w nowotarskich szkołach średnich

8 czerwca 2017 06:52

W ramach „Światowego Dnia bez Tytoniu” przebiegającego w bieżącym roku pod hasłem „TYTOŃ-zagrożenie dla rozwoju”, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu zainicjował akcje edukacyjne w dwóch szkołach ponadgimnazjalnych na terenie miasta.

Światowy Dzień bez Tytoniu 2017 - akcje w nowotarskich szkołach średnich

We współpracy z gronem pedagogicznym w szkołach odbyły się konkursy plastyczne na plakat o tematyce antytytoniowej i profilaktyki uzależnień . Adresatami konkursu byli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Targu.

Podsumowanie konkursów odbyło się podczas akcji edukacyjnych w dniach 1 i 6 czerwca 2017 roku. Prace laureatów wyeksponowano w szkołach, wręczono im też nagrody, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.

Podczas akcji udzielano porad i informacji osobom odwiedzającym stoisko. Przeprowadzano u uczniów i nauczycieli pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, przy użyciu smokerlyzer’a. Dzięki zastosowaniu alkogogli i narkogogli, które symulują obniżenie koncentracji, spowolnienie czasu reakcji, problem określenia kierunków, zniekształcenie widocznego obrazu, zmiany w ocenie odległości czy podwójne widzenie, uczniowie mogli sprawdzić na własnej skórze w jaki sposób zachowuje się człowiek po spożyciu alkoholu, czy narkotyków.

Akcja profilaktyczna 6 z dnia czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odbyła się pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego, w związku z obchodami Światowego Dnia Bez Tytoniu, pod hasłem „Piknik Zdrowia”.

Główny organizator, czyli Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Nowym Targu składa podziękowania Panu Staroście za objęcie akcji patronatem, Samorządowi Powiatu Nowotarskiego za ufundowanie nagród dla laureatów konkursu oraz dyrektorom i nauczycielom z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Nowym Targu za kreatywność i zaangażowanie w realizację akcji.

mat. org.

NT24TV 08.06.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również