Kamery live
prognoza pogody

Świąteczne ułatwienia w Białym Dunajcu, ale nie w Nowym Targu

18 kwietnia 2019 13:50

Drogowcy na Święta Wielkanocne postanowili przywrócić dwukierunkowy ruch w okolicach remontowanego mostu w Białym Dunajcu. Powodem okazuje się wzmożony ruch turystyczny na “Zakopiance”. Niestety zwężka na wiadukcie DK47 w Nowym Targu pozostanie na czas świąt bez zmian.

Świąteczne ułatwienia w Białym Dunajcu, ale nie w Nowym Targu

zdj. archiwalne

Jeszcze dzisiaj o godz. 17.00 zostanie przywrócony ruch dwukierunkowy (bez sygnalizacji świetlnej) na tzw. Zakopiance w Białym Dunajcu ze względu na przewidywany wzrost natężenia ruchu na tej trasie.

We wtorek (23.04.2019r.) o godz. 7:30 zostanie przywrócony ruch wahadłowy (z sygnalizacją świetlną) na pasie ruchu w kierunku Krakowa, przed mostem od strony Zakopanego. 
Zmiana będzie polegać na wydłużeniu odcinka z ruchem wahadłowym do ok. 220m. Zawężenie będzie prowadzone od końca mostu (okolice zjazdu do sklepu „Żabka”) do granicy zakresu rozbudowy DK47 (po stronie Zakopanego, km 32+120).

Ponowne wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z robotami przy budowie kanalizacji deszczowej, chodników, zatoki autobusowej, muru oporowego oraz rozbudowie skrzyżowań i wzmocnieniu jezdni DK47. Zakończenie tego etapu prac planowane jest na 13 maja 2019 r.

Drogowcy nie planują żadnych zmian w pracach remontowych wiaduktu drogi krajowej nr 47 w Nowym Targu. To oznacza, że największe utrudnienia drogowe związane z narastającym ruchem turystycznym będą pojawiać się w tej części tzw. “Zakopianki”. Również objazd “pod wiaduktem” – czyli ulicą Grel – pozostanie nieprzejezdny.

/źródło: GDDKiA w Krakowie, ps/

redakcja 18.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również