Kamery live
prognoza pogody

Sukces z malutkim niedosytem

26 czerwca 2019 15:07

Rewelacyjnie spisały się w rozegranych w Zabrzu Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski w Minisiatkówce o Puchar Kinder + reprezentantki Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ. Podopieczne Karola Majewskiego zajęły w klasyfikacji końcowej 5 miejsce, w grupie 32 drużyn, które wzięły udział w Mistrzostwach.

Sukces z malutkim niedosytem

Zespół w składzie Oliwia Fuła, Maryla Kalata, Ania Mikołajczyk, Nikola Maciaszek, Patrycja Pasławska zaczęły turniej od wygranej 2:0 z KPS Nowa Dęba I. W drugim meczu nowotarżanki uległy 0:2 Łaskovi Łask, ale wygrana 2:0 w meczu numer trzy nad SKS „Szóstką” TPS Biała Podlaska, zapewniła im awans do najlepszej „szesnastki”.

Drugi etap zespół z Nowego Targu rozpoczął od przegranej 0:2 ze Spójnią Warszawa. Potem jednak przyszły dwa zwycięstwa nad TKS Siatkarz Jarocin (2:1) i Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki (2:0). 6 zdobytych punktów dało Gorcom awans do grona najlepszych 8 drużyn!

W walce o awans do strefy medalowej po przegranej 0:2 z MKS Dwójką Zawiercie i zwycięstwach 2:1 nad SP Pępowo i 2:0 nad Dunajcem Nowy Sącz Gorce miały w dorobku 5 punktów, tyle samo co drużyny z Zawiercia i Pępowa. O kolejności w tabeli decydował więc stosunek setów. W tym bilansie niestety nowotarżanki wypadły najgorzej (zadecydował 1 ser) i tym samym nie awansowały do strefy medalowej. Pozostała więc spory niedosyt i walka o 5 miejsce. Tutaj nowotarżanki nie dały szans Sparcie Warszawa, zwyciężając 2:0 .

Chociaż wynik to rewelacyjny zostaje niewielki niedosyt. Medal był tuż tuż – krótko ocenił występ swojego zespołu trener Majewski.

Maciej Zubek 26.06.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również