Kamery live
prognoza pogody

Sukces uczniów “jedenastki”

8 kwietnia 2019 22:50

Grupa 7 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 11 w Nowym Targu zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie “Odyseja Umysłu”, uzyskując prawo do reprezentowania Polski w światowym finale konkursu w Michigan w USA.   “Jest to uhonorowanie naszych kilkuletnich starań, ogromnie wyróżnienie dla nas – uczestników, ale także dla regionu, który reprezentujemy” – czytamy na stronie szkoły. Aby jednak uczniowie mogli reprezentować Nowy Targ za oceanem, potrzebne jest wsparcie. 

Sukces uczniów

Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, w którym Szkoła Podstawowa nr 11 uczestniczy od kilku lat. 

Dla nas Odyseja to nasza siła napędowa do działania, sposób na życie, powód, dla którego spędzamy w szkole wiele dodatkowych godzin. Odyseja to podróż przez krainę kreatywności, budowania relacji w drużynie, planowania, podejmowania decyzji oraz twórczego ryzyka, to nauka, technika, literatura i sztuka, szkoła wytrwałości w dążeniu do celu. To działanie fair play – czytamy we wpisie “Wielki Sukces Odyseuszy” na szkolnej stronie internetowej. 

Uczniowie pod okiem trenerów – nauczycieli, samodzielnie przygotowują wszystkie elementy przedstawienia – autorski pomysł, scenariusz, w który wplecione są wymagane elementy np. taniec, śpiew czy efekty specjalne, kostiumy, scenografie, rekwizyty.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba najpierw dokonać wyboru jednego spośród pięciu rodzajów problemów długoterminowych: konstruowanie pojazdu, zadanie techniczno-mechaniczne, spotkanie z klasyką literatury lub sztuki, konstruowanie struktury z drewna balsa, zadanie teatralne. Wszystkie proponowane na dany rok tematy są niebanalne i czasochłonne – przygotowania do nich trzeba rozpocząć już we wrześniu. 

Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje regionalne – dla kilku województw, finał ogólnopolski, a po nim wymarzona kwalifikacja do finałów światowych lub udział w EuroFestiwalu.

W roku szkolnym 2018/2019 Szkołę Podstawową nr 11 reprezentowały trzy siedmioosobowe drużyny prowadzone przez panie “trenerki” Edytę Smarduch i Kasię Grzybek. To właśnie jedna z trzech tegorocznych drużyn, uzyskując tytuł Laureata I stopnia w finale ogólnopolskim w swojej kategorii wiekowej oraz rozwiązywanym problemie, uzyskała prawo reprezentowania Polski w finałach światowych w U.S.A. na Uniwersytecie Stanowym w Michigan. Prawo takie uzyskała jeszcze jedna szkoła w Małopolsce. 

Wyjazd wiąże się z wysokimi kosztami przelotu i zakwaterowania. Aby nasze marzenie w pełni było spełnione potrzebujemy pomocy ludzi dobrej woli, instytucji i firm prywatnych, do których zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Będziemy wdzięczni za każdą udzieloną pomoc i dołożymy wszelkich starań, aby godnie reprezentować nasz region na Finałach Światowych.

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 11 uruchomiła subkonto na ten cel: Bank Pekao S.A. I oddział w Nowym Targu 64 1240 1574 1111 0010 0798 4805.

źródło i fot.: SP 11

/os

 

os 08.04.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również