Kamery live
prognoza pogody

Studiowanie – on-line, ale efektywne. W „Podhalance” – z myślą bezpieczeństwie zdrowotnym

6 kwietnia 2020 17:07

NOWY TARG. Pracownicy i studenci „Podhalanki” początkowo porozumiewali się drogą elektroniczną, mailami. Od blisko dwóch tygodni działa tam jednak własna platforma edukacyjna, czyli  „portal e–ppuz”, przygotowana przez uczelnianych informatyków. To z jej użyciem odbywają się zajęcia.

 

Studiowanie – on-line, ale efektywne. W „Podhalance” – z myślą bezpieczeństwie zdrowotnym

Wykładowcy są zobowiązani do realizowania przewidzianego materiału. Na platformie widać, kto i jak wykonał swą pracą, a dotyczy to zarówno studentów, jak i wykładowców. To tu swe projekty i wykonane zadania umieszczają studenci wszystkich kierunków. Można np. podejrzeć filmiki przesłane przez studentów fizjoterapii, którzy w warunkach domowych ćwiczą techniki masażu na postawie przesłanych materiałów dydaktycznych, czy też projekty studentów architektury.

Kształcenie specjalistów w konkretnych zawodach wymaga  bliskiego kontaktu  wykładowców ze studentami – nawet, jeśli jest to kontakt on-line. Zwłaszcza w czasie trudnym dla nauki ważne jest budowanie pozytywnych relacji, wspieranie się.  P.o. rektora dr Halina Romualda Zięba zapewnia, że studenci są dla uczelni na pierwszym miejscu i mogą liczyć na opiekę. Dokłada starań, by – mimo epidemii – PPUZ działała sprawnie i pod względem administracyjnym, i dydaktycznym. Kładzie też duży nacisk na stworzenie i opracowanie odpowiednich środków do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego. Pracownicy działają naprzemiennie, część zdalnie z własnych domów. Są wyznaczone harmonogramy pracy.

Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPUZ 

Fot. PPUZ

opr. asz    

 

 

Anna Szopińska 06.04.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również