Kamery live
prognoza pogody

Studenci PPWSZ na 22. Targach Budownictwa (galeria)

17 maja 2017 20:52

W ubiegły weekend Koło Naukowe MODULOR brało udział w XXII edycji Podhalańskich Targów Budownictwa, Instalacji, Wnętrz. Studenci z pomocą wykładowców przygotowali stoisko promujące kierunek architektura Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Studenci PPWSZ na 22. Targach Budownictwa (galeria)

Chcąc jak najlepiej wpisać się w temat wydarzenia “WALCZYMY O CZYSTE POWIETRZE NA PODHALU” grupa przyszłych projektantów postanowiła przygotować ekologiczny boks wystawowy, dając drugie życie materiałom codziennego użytku, które niestety zazwyczaj lądują w pojemnikach na odpady. W ten sposób powstała m.in. ścianka oraz lada, zbudowane w większości z odzyskanych przez studentów papierowych tub czy płyt OSB.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wywieszone rysunki i projekty, które przyciągnęły spojrzenie niejednego z przechodniów. Wisienką na torcie naszego stoiska były zdecydowanie meble, takie jak fotele i leżak, skonstruowane z wcześniej wspomnianych tub, których wygodę potwierdziły tłumy zwiedzających.

Studenci nie tylko dobrze się bawili, ale poprzez aktywne wejście w strukturę wystawową dostali również możliwość nawiązania współpracy w środowisku budowlanym, co – miejmy nadzieję – zaowocuje w przyszłości. Pierwszy występ na tego typu targach został zwieńczony wyróżnieniem za kreatywną prezentację stoiska, przyznanym przez jury w drugi dzień wydarzenia. Swoją obecnością ceremonię wręczenia nagród uświetniła dyrektor Instytutu Nauk Technicznych dr inż. arch. Maria Ponikiewska-Arct. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez rektora naszej uczelni, ks. dr. hab. Stanisława Gulaka, prof. PPWSZ.

tekst: Paweł Tomera

fot. Anna Jędrysko, Sylwia Bobak

NT24TV 17.05.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również