Kamery live
prognoza pogody

Strefa rodzinna na 18. Jarmarku Podhalańskim

20 sierpnia 2018 10:35
Wyciszenie Włącz dźwięk

W tym roku w strefie rodzinnej 18. Jarmarku Podhalańskiego było “naukowo”. Przez dwa dni na Placu Słowackiego motyw przewodni realizowano m. in. poprzez warsztaty plastyczne, maskotkowe, eksperymenty i pokazy naukowe oraz spektakle teatralne nawiązujące tematyką do nauk ścisłych, przyrodniczych i nie tylko.

Tegoroczny “Mini mini jarmark” zgromadził tłumy młodych naukowców wraz z rodzicami. Każdy, kto zawitał na Plac Słowackiego mógł wybierać spośród mnóstwa zajęć, takich jak warsztaty plastyczne zatytułowane „Kolorowy zawrót głowy”, tworzenie świec z wosku, czy warsztaty maskotkowe. Dzieci mogły również do wieczora bawić się na specjalnie przygotowanym dużym placu zabaw.

Szczególnym zainteresowaniem wśród stoisk na “Mini mini jarmarku” cieszyły się eksperymenty i pokaz naukowy Pana Korka i jego Szalonych Naukowców. Najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi naukowcy przeprowadzając prawdziwe eksperymenty przy okazji kuchni molekularnej, które później można było zjeść. Testowano również rakietę zbudowaną z butelek oraz wykonywano aerofony.

Poza tym można było odbyć przejażdżki na kucykach oraz zobaczyć inne zwierzaki w Mini Zoo, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Oprócz tego odbyły się również liczne występy artystyczne na specjalnie przygotowanej scenie, malowanie twarzy i gra miejska także w naukowych klimatach o nazwie „W poszukiwaniu Szalonego Naukowca”.

Już w środę – specjalny „Przegląd Tygodniowy” poświęcony w całości 18. Jarmarkowi Podhalańskiemu.

 

18. Jarmark Podhalański – strefa rękodzieła (galeria+video)

Aleksandra Kokalik 20.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również