Kamery live
prognoza pogody

Strażnice stoją otworem

1 lutego 2019 10:59

Jeszcze przez miesiąc dzieci i młodzież z powiatu nowotarskiego będą mogły zwiedzić placówki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy opowiedzą o używanym przez nich sprzęcie, wytłumaczą również jak zazwyczaj wygląda przebieg akcji ratunkowej.

Strażnice stoją otworem

Co prawda ferie się skończyły, ale wcale to nie oznacza koniec szkolnych wycieczek. Pomysł na spędzenie dnia po za szkołą podsuwają strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, którzy oferują dzieciom i młodzieży odwiedzenie ich placówki.

„Podczas zwiedzania strażacy udzielą informacji na temat prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych przez Państwową Straż Pożarną oraz na temat postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego zagrożenia. Ponadto grupy będą mogły zapoznać się z używanym przez Państwową Straż Pożarną sprzętem i możliwościami jego wykorzystania podczas działań ratowniczych” – czytamy w komunikacie Państwowej Straży Pożarnej.

Chętni do zwiedzenia strażnicy muszą z kilkudniowym wyprzedzeniem ustalić wizytę. Zorganizowane grupy dzieci i młodzieży będą mogły przyjrzeć się pracy strażaków codziennie od 10:00 do 13:00.

/ps/

Piotr Starmach 01.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również