Kamery live
prognoza pogody

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

29 czerwca 2023 13:43

W miejscowości Ostrowsko, w powiecie nowotarskim, na terenie obszaru zabudowanego 20-latek kierujący fordem jechał 102 km/h, a 23-latek pędził 166 km/h. Zapał kierujących szybko ostudzili policjanci nowotarskiej drogówki, którzy zatrzymali ich do kontroli drogowej. Obaj kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz zostali ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

W poniedziałkową noc, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w miejscowości Ostrowsko na drodze wojewódzkiej nr 969 kontrolowali, czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości. Przed północą, prędkość jadącego forda zmierzona ręcznym miernikiem prędkości wyniosła 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Kierowca forda został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownica siedział 20-latek z gminy Krościenko nad Dunajcem. Młody kierowca stracił prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące i został ukarany mandatem karnym w kwocie 1 500 złotych oraz 13 punktami karnymi. Po godzinie, kontrola prędkości kolejnego  forda wykazała 166 km/h. Policjanci szybko ostudzili zapał 23-latka z Nowego Targu. Za przekroczenie prędkości o 116 km/h został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Nowotarżanin na najbliższe 3 miesiące stracił również prawo jazdy. 

Policja apeluje o bezpieczną oraz zgodną z przepisami jazdę i przypomina, że obowiązuje także kara „recydywy”, a więc podwójne stawki mandatów m.in. za przekroczenie prędkości. Kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość, a w ciągu dwóch lat ponownie popełni to samo wykroczenie, zapłaci podwójną stawkę mandatu.

Taka sytuacja miała wczoraj miejsce w Jabłonce, gdzie policjanci grupy Speed zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 63 km/h na terenie obszaru zabudowanego i działał w recydywie. 31-letni mieszkaniec gminy Lipnica Wielka został ukarany bardzo wysokim mandatem karnym w kwocie 4 000 złotych, 14 punktami karnymi i stracił prawo jazdy – po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się bowiem, że kierujący fordem ponownie popełnił to samo wykroczenie na przestrzeni ostatnich  miesięcy i działał w tzw. recydywie. 

os 29.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również