Kamery live
prognoza pogody

Stracili pierwszy punkt, ale utrzymali miano niepokonanych.

5 grudnia 2021 13:42

Tenisiści stołowy Gorców Nowy Targ w meczu II ligi zremisowali we własnej hali z Podwawelskim Kraków. 

 

Stracili pierwszy punkt, ale utrzymali miano niepokonanych.

Mecz godny był starcia lidera z wiceliderem Jego losy ważyły się do ostatniego pojedynku.

Po pierwszym rzucie gier singlowych był remis 2:2.

Nowotarżanom we znaki dali się ich byli zawodnicy. Sławomir Osika pewnie ograł Wiktora Klaga, a Tomasz Chyc uporał się w czterech setach z Jakubem Czyszczoniem. Swoje mecze wygrali za to Tomasz Klag i Marek Mozdyniewicz. Pierwszy stoczył zacięty pięciosetowy bój z Łukaszem Białczykiem, drugi gładko rozprawił się z Markiem Strzałką.

Deble na remis. Dla Gorców zapunktował duet Czyszczoń/T. Klag.

Kolejny rzut gier singlowych zaczął się niepomyślnie dla gospodarzy. W starciu liderów T. Klaga z Osiką, zwycięsko wyszedł gracz Podwawelskiego. Na szczęście na drugim stole Mozdyniewicz ograł Chyca. Potem jednak to znów goście wyszli na prowadzenie bowiem W. Klag nie miał wiele do powiedzenia w starciu z Białczykiem. Zostało więc do rozegrania ostatnie starcie: Czyszczoń kontra Strzałka. Gracz Gorców szybko i bez większego wysiłku wygrał pierwsze dwa sety. To najwyraźniej uśpiło jego czujność i dwie kolejne partię wygrał gracz Podwawelskiego. Decydował więc tiebreak. W nim Czyszczoń wrócił na „właściwe tory” i uratował punkt dla swojego zespołu.

Tym samym nowotarżanie podtrzymali miano niepokonanych w tym sezonie, ale też przerwali serię kolejnych zwycięstw.

– Myślę, że powinniśmy cieszyć się z tego remisu, choć oczywiście celowaliśmy w zwycięstwo. Przed meczem szansę rozkładały się 50 na 50. Z przebiegu spotkania bliżej zwycięstwa wydaje się że byli nasi rywale. My nie byliśmy dzisiaj w najwyższej dyspozycji i na pewno ten punktu musimy uszanować – ocenił trener Gorców Tomasza Klag, który przyznał że sam jest zaskoczony tak udanym początkiem sezonu: – Naszym celem był awans do pierwszej „szóstki”. Gdzieś tam w przedsezonowych prognozach lokowano nas na 4-5 miejscu. Tymczasem na 6 meczów z tego sezonu, wygraliśmy 5 a 1 zremisowaliśmy i dzisiaj już każdy ma przed nami respekt – podkreślił Klag.

Gorce Nowy Targ – Podwawelski Kraków 5:5

Punkty dla Gorców: Mozdyniewicz 2, T. Klag 1,5, Czyszczon 1,5, W. Klag.

Maciej Zubek 05.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również